{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


DALŠÍ CITELNÁ ZTRÁTA PRO OSTRAVU. JIŘÍ BAUER ODCHÁZÍ DO CHODOVA

Obrázek ke článku
20. 4. 2020

Z východu České republiky míří do hlavního města Jiří Bauer. Zkušený obránce Ostravy, který působil několik let v brněnských Bulldogs a má zkušenosti také s mezinárodními soupeři. Chodovu se vysoký obránce upsal na tři roky.

Jiří, jak byste hodnotil uplynulé dva roky v Ostravě? 
Po florbalové stránce jsem zklamaný, šel jsem do Ostravy s většími ambicemi a mrzí mne, že jsme nedokázali více. Když to vezmu z životního hlediska, tak mě to posunulo a ukázalo, co chci dělat dál v životě. Takže za tohle určitě Ostravě patří velké díky. 

Letošní základní část se nevyvíjela zcela ideálně a play-off vám uteklo o dva body, jak jste to viděl ze svého pohledu a co bylo špatně? Přece jen FBC určitě pomýšlelo na vyřazovací boje.
Já vlastně pořádně nevím, proč to dopadlo tak, jak to dopadlo. Myslím si, že jsme tým měli silný, alespoň papírově. S týmem se ne úplně dobře pracovalo a řešilo se pořád něco okolo. Možná nějakou roli v tom hrálo určité podcenění týmů, které jsme měli porážet. Liga se stále posouvá a podcenit se nesmí nikdo, to byl také jeden z faktorů.

V Ostravě jste strávil dva roky. Lze zpětně říct, že to byl z Bulldogs ten správný krok?
Jsem rád, že jsem tu strávil 2 roky. Noví přátelé, prostředí, zkušenosti a mnoho dalšího. Zázemí v Ostravě mi také pomohlo, abych se dostal a následně připravil na MS 2018. Ale jak říkám, zázemí je super, ale když není v týmu pohoda, tak se ta sezona nevyvíjí jak má.

Co vám angažmá v Ostravě dalo a jak přišla úvaha nad tím, že se přesunete do Prahy? V Praze jste už jednou působil, kdy jste hájil barvy SSK Future.
Budu se opakovat, od nových zkušeností ve florbale až po práci. Spoustu nových kamarádů a báječnou přítelkyni. Ta myšlenka v hlavě byla dlouho, cítil jsem na sobě, že se potřebuji posunout a změnit prostředí. V tomhle směru mi nejvíce dával smysl Chodov. Mají stejné ambice jako já. Podepsal jsem smlouvu na tři roky a každý rok chceme společně útočit na titul. Do Future jsem šel jako mladý kluk, který nevěděl co chce a bohužel to nebylo v té době ideální řešení. 

Bylo něco speciálního, co vás motivovalo přijmout výzvu z Chodova?
Hlavni je, že mají chuť a dělají pro to všechno. Už jednání s Janem Barákem mě utvrdilo v tom, že ten přístup je profesionální. Samozřejmě je pro mě také důležité osobní zázemí a z pracovního hlediska se zase dostanu úplně jinam.

Nakoukl jste do reprezentace a na hřišti jste pro soupeře silný v osobních soubojích. Co očekáváte od působení na Jižním Městě a jak se těšíte na změnu prostředí?
Reprezentace je stále a vždy bude pro mě motivace. Vždy když to půjde, tak chci reprezentovat. Myslím si, že by to takhle mělo být u každého, ale bohužel u hodně lidi převažuje ego. Nedokážu posoudit, jestli jsem pro soupeře silný v osobních soubojích, ale hraji tak, abych byl co nejvíce silný. Tři roky smlouvy, to znamená 3x titul a spokojený život.

Tabulka soutěže

Obrázek