DAŘILO SE TÝMŮM Z DOLNÍCH POZIC SUPERLIGY, VÍTKOVICE ZDOLALY CHODOV

16. 11. 2018

Páteční utkání přinesla zajímavé souboje. Ve 13. kole Tipsport Superligy často bodovala mužstva, která hrají ve spodní půlce tabulky. To potvrdili například Bulldogs Brno, Bohemians nebo Panthers Otrokovice. Výhru zaznamenaly také Vítkovice nad Chodovem a Tatran nad Znojmem.

Vítkovice mají jistotu třetího místa po 13. kole. A minimálně do neděle budou dokonce druhé. Takové postavení jim vyneslo vítězství nad Chodovem v poměru 4:3. Domácí florbalisté vždy vedli maximálně o gól, což změnil až 14 minut před koncem Jan Jastřembský. Po jeho trefě měly Vítkovice náskok 4:2, který už pouze snížil Martin Pražan.

Poslední tým tabulky byl náročným soupeřem pro šestý Tatran Střešovice. Florbalisté Znojma totiž i přes brzké manko 0:3 zvládli ještě do konce první třetiny obrátit na 4:3. Vedení si pak drželi i během druhé části, dokud neupravil na remízu Marek Pixa. Třetí dějství však už Tatran ovládl, když završil hattrick Marek Beneš.

Brňané výsledkově vyzráli na papírového favorita. Na halu Vodova přijelo FBC Ostrava, jež už od první dvacetiminutovky ztrácelo jednu branku. Následně se sice hosté snažili vyrovnat, jenže Bulldogs si vždy vzali náskok zpět. A to i díky Petru Koláčnému, jehož hattrick přinesl výhru 5:3 pro Brno.

Debakl utržila Česká Lípa, která absolvovala velmi útočný zápas s Bohemians. Za pražský tým otevřela skóre nová posila Marek Ďopan a manko pak začalo ještě narůstat. Severočeši se střelecky prosadili až za výsledku 5:0 ve druhé třetině. Celkově dominovali Bohemians 12:5 a zůstávají v boji o play-off. Čtyři body zaznamenali na vítězné straně Daniel Cabejšek (2+2) a Matyáš Krebner (1+3). Třikrát se prosadil Patrik Kieler (3+0).

Liberec nestačil na mužstvo, jež se snaží vyhnout play-down. Otrokovice uspěly na půdě silného protivníka 6:4. „O vývoji utkání rozhodovalo, že jsme ustáli tlak domácích ve druhé části. Podržel nás gólman,“ uvedl trenér Panthers Michal Kvapil. Právě brankář Radovan Michajlovič se stal i hvězdou duelu. Jeho tým díky němu stále drží krok se soupeři z okolních příček.