DERBY NA OPEN AIR OVLÁDL TATRAN, ZNOJMO POTRÁPILO VÍTKOVICE

9. 9. 2018

Druhé kolo Tipsport Superligy nabídlo hned dva speciální zápasy. Bohemians v utkání pod širým nebem na Štvanici podlehli Tatranu, Sparta ve výjezdním utkání zdolala Otrokovice. Zajímavý výsledek se zrodil ve Znojmě, kde Vítkovice vydřely výhru až v nájezdech. Těsné vítězství v základní hrací době uhájil v derby Liberec nad Českou Lípou, Chodov rozstřílel Bulldogs.

Druhé kolo nejvyšší mužské soutěže začalo v neděli v 15:00 pražským derby na tenisovém kurtu na Štvanici. Pro Bohemians se jednalo o první zápas sezony. Začali výborně, když na začátku 3. minuty otevřeli skóre, první třetina však nakonec skončila nerozhodně 3:3. Naopak ve druhé části nepadla žádná branka a rozhodovalo se až v poslední periodě. Té kraloval střešovický Marek Beneš, jenž svým hattrickem rozhodl o zisku tří bodů pro Tatran.

Bulldogs schytali i v druhém utkání nového ročníku dvouciferný počet branek. Chodov rozhodl o osudu zápasu již v první třetině, kterou ovládl 6:0, po čtyřiceti minutách vedl 10:0 a pouze poslední třetina byla gólově vyrovnaná. „Domácí hráli aktivně, ale s mladickou nerozvážností, čehož jsme po celý zápas poměrně dobře využívali. V závěru jsme trochu polevili, což je škoda,“ řekl trenér David Podhráský, jenž je s Chodovem v čele soutěže a jako jediní mají plný počet bodů.

Velice zajímavý výsledek se zrodil ve Znojmě. Domácí prohráli v 1. kole na půdě nováčka a Vítkovice rozstřílely Bulldogs, jejich vzájemný zápas ve 2. kole se nakonec rozhodoval až v samostatných nájezdech. Ani jedno mužstvo nedokázalo v duelu odskočit na rozdíl více než jedné branky, Znojmo může mrzet neproměněné trestné střílení ve druhé třetině. O zisku druhého bodu pro Vítkovice rozhodl v osmé sérii nájezdů Rýpar. „Po první i druhé třetině mohlo být hotovo, nakonec z toho ale bylo drama,“ mrzela bodová ztráta hostujícího trenéra Bruse.

Sparta vyvezla svůj zápas proti Otrokovicím do Kutné Hory, kde při oslavách 15. výročí místního florbalového klubu týmy pokřtily novou halu. Půl minuty před koncem první třetiny otevřely skóre Otrokovice, po druhé části se šlo do kabin za nerozhodného stavu 2:2. Sparťané od 49. minuty hájili těsný náskok, který v závěru ubránili, a ještě dali dva góly do prázdné branky. „Byli jsme silnější na balonku, ale dlouho jsme bojovali s koncovkou. Zápas jsme dotáhli do vítězného konce i díky kvalitně ubráněným oslabením,“ hodnotil domácí kouč Skalnička, jehož celek dal tři góly v oslabení.

Liberec byl nucen na poslední chvíli odložit zápas s Pardubicemi kvůli zdravotním problémům soupeře, prvního domácího utkání se tak dočkal až v neděli. Po první i druhé třetině držela vedení na své straně Česká Lípa, Liberec ale předvedl ve třetí třetině parádní obrat. Od 53. minuty v severočeském derby úspěšně držel těsné vedení 6:5. „Vést polovinu zápasu a takhle si to pak pokazit, je fakt pech,“ smutnila trenérka České Lípy Lenka Bartošová, její svěřenec Štěpán Slaný byl navíc čtyři vteřiny před koncem vyloučen do konce utkání.