{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

DERBY SOKOLŮ NA VINOHRADECH OSLAVÍ VÝZNAMNÉ VÝROČÍ

Obrázek ke článku
7. 10. 2021

Pátek 8. října není jen dalším hracím dnem Livesport Superligy, ale také Památným dnem Sokolstva. Ve významný den se spolu střetnou superligoví Sokolové – Královské Vinohrady a Pardubice. Navíc půjde o opravdu důležitou bitvu.

V historii Sokolů je 8. říjen velmi významným dnem. Přesně před osmdesáti lety, v roce 1941, byla nacisty násilně zlikvidována Česká obec sokolská a 1500 sokolských činitelů bylo represivním režimem zatčeno.

Utkání bude vyvrcholením celého dne 80. výročí 8X, během kterého si budou sokolové připomínat výše zmíněnou událost. Celá Reiger Aréna se tak oděje pro důležitý boj o body do superligové tabulky do slavnostního hávu.

Duel bude zasvěcen i pomoci. Výtěžek ze vstupného a dobrovolných darů, které budou moci fanoušci darovat v průběhu celého zápasu, poputuje na konto nadace Haima, která spolupracuje i s Českým florbalem a která se stará o onkologicky vyléčené děti.

Na utkání budou přítomni zástupci České obce sokolské, nadace Haima, a Kliniky dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice Motol.

Derby Sokolů startuje v pátek 8. října ve 20.00. Vstupenky jsou k dostání ZDE.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek