{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


DEVĚT BODŮ ŠÁRKY? V PLAY-OFF SE NA TO NEHRAJE, UVÁDÍ

Obrázek ke článku
3. 4. 2021

První víkend play-off zastihl ve skvělé formě Jakuba Šárku z FbŠ Bohemians. Ten ve dvou duelech série proti Chodovu nasbíral dokonce 9 (6+3) bodů, čímž se vyhoupl do čela kanadského bodování v bojích o titul Livesport Superligy. Anketu o nejlepšího hráče víkendu na facebookové stránce následně ovládl s velkým náskokem. A zářil i v pátečním třetím střetnutí.

Pražské derby mezi rivaly bylo po úvodním víkendu vyrovnané, a to nejen co se týče stavu na utkání, jenž byl 1:1. O obou výsledcích rozhodla až třetí perioda. První bod si pro sebe uzmuli hráči v modrobílých dresech, kteří si třemi brankami v poslední periodě upevnili vedení a celkově výhráli 9:5. Bod z druhého klání naopak připadl klokanům, kteří sice po dvou třetinách prohrávali o jeden gól, ale právě v závěrečné dvacetiminutovce překonali hned pětkrát Vojtěcha Šimůnka v brance Chodova a strhli vítězství 8:5 na svou stranu.

„Zatím jde o vyrovnanou bitvu s hodně góly, kde doháníme chodovské vedení. V prvním zápase se nám otočit nepodařilo, ve druhém ano,“ řekl o prvním víkendu produktivní útočník Jakub Šárka. Největší hvězda úvodních dnů vyřazovacích bojů se prezentovala v dosavadním průběhu jako tahoun zelenobílých, přičemž se stala nejproduktivnějším mužem obou zápasů.

V úvodním klání se prosadil ve 4. minutě jako první a otevřel tak skóre série. Poté dvakrát asistoval a postaral se také o poslední branku klokanů na 5:5, čímž tedy byl u čtyř zásahů z celkových pěti v podání domácích. Na zisk bodu to ale nestačilo. V nedělním duelu Šárka svou především gólovou smrští napomohl k vítězství. Fantom víkendu nejprve jednou asistoval a následně do 42. minuty zkompletoval hattrick. Ale ani to nebylo poslední slovo od šestadvacetiletého florbalisty. Prosadil se ještě jednou a celkově je tak jeho úctyhodná bilance za dva hrací dny 9 (6+3) bodů!

„Sice to může na papíře vypadat hezky, ale v play-off se na tohle vůbec nehraje. O víkendu jsem byl na konci akcí já, další víkend to může být někdo úplně jiný. Hlavní je, abychom o víkendu přidali dvě výhry,“ pronesl Šárka.

Série pokračovala v pátek třetím zápasem, tentokrát na Jižním Městě, a Šárka se opět činil. Ačkoliv Bohemians prohráli 9:10 po nájezdech, holohlavý útočník byl téměř u všeho. Čtyři góly dal, na další nahrál a prozatím vládne produktivitě play-off.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek