{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


DISCIPLINÁRNÍ KOMISE VYNESLA PRVNÍ SUPERLIGOVÉ TRESTY SEZÓNY

Obrázek ke článku
7. 10. 2016

V pátek večer zasedla poprvé v nové sezóně Disciplinární komise Českého florbalu a projednávala podněty z prvních čtyř kol Tipsport Superligy. David Böhm z Liberce za úder do hlavy soupeře nezasáhne do soutěžních klání v přístích třech měsících, ve stejném utkání se také provinil Domink Eichner z Ostravy, který dostal dvouměsíční trest s podmínečným odložením na čtyři měsíce. Michal Jedlička si pak bude muset vybrat mezi finančním a alternativním trestem.

Disciplinární komise (DK) v případě Michala Jedličky udělila alternativní trest vůbec poprvé, umožňuje jí to nový Disciplinární řád Českého florbalu. Trenér Bohemians se provinil užitím hrubého jazyka během utkání 3. kola se Spartou.

Nyní má na výběr mezi finančním trestem 15 000 Kč a alternativním trestem, pro jehož splnění byla komisí stanovena lhůta 9 měsíců. Vůbec první alternativní trest v historii Tipsport Superligy zahrnuje během tohoto období pravidelné návštěvy psychologa, odřízení nejméně deseti mládežnických nesoutěžních utkání (školní turnaje apod.) a účast na alespoň čtyřech akcích vzdělávání rodičů a další veřejnosti v mládežnických projektech.

Böhm si nezahraje čtvrt roku, Eichner dostal podmíněný trest

David Böhm z Liberce se podle DK provinil hrubým úderem soupeře do hlavy, konkrétně ostravského Adama Zbořila. "DK přihlédla k faktu, že David Böhm zasáhl Adama Zbořila do hlavy v momentě, kdy tento hráč šel do souboje s jiným hráčem FBC Liberec. Nejednalo se tak o běžný souboj dvou hráčů," poukazuje komise v odůvodnění na přitěžující okolnosti. Pro Böhma tak na čtvrt roku zůstanou hřiště uzavřena.

Jeho ostravský protějšek vyšel s o něco mírnějším trestem. "DK dospěla k závěru, že Dominik Eichner udeřil Tomáše Marka v souboji o míček loktem do hlavy. DK zohlednila fakt, že se Dominik Eichner bezprostředně po úderu protihráči omluvil a že razance úderu nebyla příliš inetnzivní." Ostravskému útočníkovi tak byl dvouměsíční trest podmínečně odložen.

Tabulka soutěže

Obrázek