{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


DK POTRESTALA KOPECKÉHO, DO SÉRIE S PARDUBICEMI JIŽ NEZASÁHNE

Obrázek ke článku
8. 3. 2022

Disciplinární komise Českého florbalu (DK) rozhodla v disciplinárním řízení o trestu pro útočníka Královských Vinohrad Viktora Kopeckého, který byl v nedělním střetnutí play-down s Pardubicemi vyloučen na pět minut za úder florbalkou. Kopecký si jeden týden nezahraje. Do 1. kola play-down tak již nezasáhne.

DK rozhodla o potrestání Kopeckého na základě podnětu Pardubic. Týdenní trest začal platit dnem rozhodnutí, distanc tedy 26letému florbalistovi vyprší v pondělí 14. března. Do série play-down proti Pardubicím, která je zatím vyrovnaná 2:2 na zápasy, tak již nebude moci nastoupit.


Celé znění odůvodnění kopeckého trestu

DK po prostudování podnětu oddílu SOKOL Pardubice, vyjádření rozhodčích, delegáta, hráče Viktora Kopeckého a trenéra Boleslava Kytky a zhlédnutí videozáznamu z utkání dospěla k závěru, že v průběhu druhé třetiny se Viktor Kopecký dostal v rohu hřiště do tvrdého souboje o míček s Vojtěchem Kleinem. Viktor Kopecký tento souboj o míček vyhrál a přihrál za branku svému spoluhráči. V ten moment Vojtěch Klein odbíhal ze souboje právě ve směru přihrávky a Viktor Kopecký se po něm ohnal florbalkou a zasáhl ho do oblasti stehna, což vedlo k pádu soupeře na zem.

Dle názoru DK v tomto případě přišel zákrok v situaci, kdy už jej protihráč nemohl očekávat a připravit se na něj, protože souboj o míček už skončil a hra se přesunula z rohu za branku. V ten moment již považoval Vojtěch Klein předchozí souboj tělem za ukončený a přirozeně se chtěl věnovat pokračující herní situaci. V takovém momentě nemohl očekávat a připravit se na ohnání florbalkou Viktora Kopeckého, které ho zasáhlo do stehna. Dle názoru DK si v tomto případě musel být Viktor Kopecký vědom, že svým ohnáním zasáhne soupeře. DK chápe, že k utkáním patří emoce, zejména pak ve vyřazovací fázi soutěže, ale úmyslné údery florbalkou do těla soupeře nemají ve florbalu místo.

DK při zvažování výše trestu zohlednila fakt, že úder florbalkou zasáhl stehno protihráče a nevedl ke zranění Vojtěcha Kleina. Navíc z vyjádření Viktora Kopeckého je zjevné, že si nevhodnost svého zákroku uvědomuje.

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem se v tomto případě rozhodla DK udělit Viktoru Kopeckému nepodmíněný trest zastavení závodní činnosti na jeden týden.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek