{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


DRUHÁ SEZONA HATTRICKU V SUPERLIZE. UHRAJÍ BRŇANÉ PLAY-OFF?

Obrázek ke článku
18. 8. 2020

Při premiéře se udrželi, teď chtějí ještě výš. Hráči Hattricku Brno se připravují na druhou sezonu v superlize a jako cíl si vytyčili play-off. K němu jim mají pomoct nové posily a touha být lepší než minule.

Uplynulý ročník byl pro Hattrick první zkušeností mezi elitou. A nováček si v některých zápasech vedl velmi dobře, když doma potrápil řadu favoritů. Za zmínku stojí vyrovnaná utkání s Boleslaví, Spartou nebo Chodovem. Brňané však čekali na první výhru až do sedmého kola a chyběly jim pravidelnější zisky bodů. Proto Hattrick nakonec uzavřel základní část na třináctém místě tabulky, ale s pohodlným desetibodovým náskokem na poslední Pardubice.

V play-down hrálo Brno vyrovnaně 1:1 na zápasy s Českou Lípou, pak ale naplno udeřil koronavirus a sezona skončila předčasně. Udržením sice svěřenci kouče Marka Fialy splnili předsezonní cíl, ovšem stejně nebyli úplně spokojení. Před začátkem soutěže totiž věřili, že mohou hrát v superligové tabulce ještě výše – a možná se i zapojit do přímého boje o play-off.

Fantastické výkony podával Luděk Ondráček. Čtyřiatřicetiletý matador potvrdil roli nejzkušenějšího hráče týmu a s přehledem ovládl bodování Hattricku (21+16). Skvěle hrál také obránce Lukáš Jalový, který se stal třetím nejproduktivnějším hráčem mužstva a odehrál životní sezonu v superlize (9+10). V nadcházejícím ročníku ale Jalový už v Brně působit nebude, protože odešel do třetí švýcarské ligy, kde oblékne dres Jona-Uznach Flames.

Hattrick na druhou stranu posílil o zajímavá jména. Kádr doplnili například zkušení harcovníci Jiří Juhaňák a Matěj Kostka, kteří v součtu odehráli přes 500 utkání v nejvyšší soutěži. Končícího brankáře Filipa Kejíka poté nahradil mladý talent Ondřej Kolajta. Z týmu naopak odešli do Otrokovic Matěj Hronek s Davidem Medkem.

„Letní příprava byla ze začátku příjemnou změnou po dlouhé pauze. Pak to samozřejmě gradovalo a bylo to poměrně náročné,“ podotkl k přípravě Marek Fuchs, kapitán hattricku. Brněnský tým se však už přesunul k tréninkům do haly, které jsou dobrým oživením po drilu na ovále a v posilovně. „Koncept přípravy je pořád velice podobný, i když letos to bylo těžší než loni,“ přiznal Fuchs. A s ohledem na všechny novinky si Hattrick věří, že dopadne lépe než minule. „Hlavním cílem určitě je dostat se do play-off,“ vystihl kapitán klubu.

Změny v kádru

Příchody: Ondřej Kolajta, Jiří Juhaňák (oba FBC Ostrava), Matěj Kostka (Otrokovice), René Slezák (Bratislava), Tomáš Zach (Svitavy)
Odchody: Matěj Hronek, David Medek (oba Otrokovice), Jan Grábl, Jakub Andrle (oba Troopers, hostování), Lukáš Jalový (Jona-Uznach Flames), Filip Kejík (konec kariéry)

Jak se dařilo brněnskému kapitánovi Marku Fuchsovi v anketě 3x20 na předsezonním hráčském setkání? Dozvíte se ve videu níže. Na mobilních zařízeních jej můžete zhlédnout ZDE

Tabulka soutěže

Obrázek