{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


DVANÁCTKA? PRO NÁS NEÚSPĚCH, HODNOTÍ SEZONU HATTRICK

Obrázek ke článku
15. 4. 2021

Chtěli si přilepšit proti předchozímu roku, ale cíle opět nenaplnili. Florbalisté Hattricku Brno obsadili dvanáctou příčku Livesport Superligy a vyhnuli se bojům o záchranu až díky zrušenému play-down. Přesto vyhlíží slibnější budoucnost a snaží se poučit z chyb.

S ročníkem 2020/21 nemůže v Hattricku panovat spokojenost. Začátek přitom vypadal poměrně nadějně, když mužstvo doma potrápilo Vítkovice či Chodov. Do podzimní pauzy ovšem zvítězilo pouze jednou na hřišti Královských Vinohrad. Brňané navíc hledali formu i po restartu superligy. „Sezona byla svým uspořádáním dost neobvyklá. Pro nikoho určitě nic příjemného,“ zhodnotil kapitán Marek Fuchs.

Zápasy šly rychle za sebou systémem dvojkol. Hattrick tak nakonec obsadil dvanáctou pozici tabulky se ztrátou devíti bodů na přímé udržení. Nicméně záchrana Brno neminula, jelikož se zrušilo play-down a nikdo nesestoupil. Hattrick tuto situaci zažil již podruhé v řadě. „Dávali jsme si mnohem vyšší cíle. Často jsme čelili nepovedeným koncům duelů, kdy jsme dost z nich prohráli o gól, po prodloužení nebo nájezdech,“ připomněl Fuchs.

Právě tato utkání rozhodla o neúspěchu jihomoravských hráčů. Rozdílem jedné branky padli hned devětkrát, dvě trefy jim potom chyběly ve čtyřech případech. Dohromady to znamená polovinu všech zápasů základní části, v nichž Hattricku nevyšel závěr a utekly mu klíčové body. Může ho mrzet také bilance z domácího prostředí v Maloměřicích, odkud si pokaždé odvezl výhru soupeř. Výjimkou se staly Pardubice, jež Brňané hostili před televizními kamerami v hale Vodova a porazili je 6:4.

„Myslím si, že by bylo správné, abychom absolvovali play-down a dokázali, že do superligy patříme,“ usoudil kouč Fiala. Zároveň ale respektuje situaci kolem covidu, která předčasně utnula sezonu mužstvům mimo play-off. „Vliv na výsledky měla i mentalita týmu. Na druhou stranu není nutno, aby převládala negativita, protože herně jsme se znovu o kousek posunuli. Máme na čem stavět,“ vyzdvihl trenér.

Podařily se dílčí úspěchy jako zapojení nováčků, když se začlenili junioři Šimon Hronek s Matyášem Kůrou. První superligové starty zaznamenal i brankář Ondřej Kolajta přicházející z Ostravy. Dále pomohli zkušení Matěj Kostka a Jiří Juhaňák.

Zapojily se také posily ze Slovenska René Slezák či Šimon Leško. Na druhou stranu Hattrick do budoucna oslabil o juniorského reprezentanta Adama Hemerku, jenž v únoru přestoupil do Mladé Boleslavi. Mimo jiné úplně skončili s florbalem David Coufal a David Hrazdira.

Podle Fialy bude důležité, aby se udělalo maximum směrem k příštímu ročníku. „Přípravu odstartujeme dříve. Předpokládám v ní změny jako více florbalu a přípravných utkání, než tomu bylo minule. Tým by měl jít do začátku superligy z tohoto pohledu lépe nachystaný,“ uvědomoval si Fiala. A věří v návrat diváků do hal. „Doma nás vždy hnali fanoušci, ti nám teď jakožto šestý hráč scházeli. Těším se a věřím, že je brzy budeme mít zpět po boku,“ doplnil.

„Rozhodně jsem nepředv​edl maximum, na které jsem se cítil.“
Luděk Ondráček, nejproduktivnější hráč Hattricku Brno

Bodování Hattricku má stejného lídra jako před rokem – Luďka Ondráčka. Jeho bilance činila 31 bodů za 18 gólů a 13 asistencí ve 21 duelech. „Na svůj věk si nemyslím, že by šlo o špatný výkon. Jenže očekávání jsou vždy vyšší, než je potom realita,“ uvažoval. Současně ho ale brzdila menší zranění, jež ovlivnila tempo v trénincích i herní projev. „Rozhodně jsem nepředvedl maximum, na které jsem se cítil,“ uznal Ondráček.

Ani kolektivní výkon nebyl podle pětatřicetiletého matadora ideální. „Na druhou stranu jsme poznali naše nedostatky, což může být pozitivum do další sezony. Navíc přišlo celkem hodně nových hráčů, kteří se postupně otrkali,“ těšilo ho. Jestli však Ondráček odehraje následující ročník, se ještě nerozhodl. Vliv bude mít čas na rodinu nebo další povinnosti.

Každopádně Hattrick doufá, že ho čekají lepší zítřky. „Cíle by se měly zachovat minimálně totožné jako teď. Z pozice jediného superligového týmu v Brně a na celé jižní Moravě bychom měli ukázat, že patříme výše,“ burcoval Fuchs. Kapitán klubu má zájem pokračovat i nadále a pomoct celku na prestižnější příčky.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek