{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


DVOJITÁ PORCE TELEVIZNÍHO FLORBALU A SOUBOJE TABULKOVÝCH SOUPEŘŮ

Obrázek ke článku
1. 11. 2019

Další víkend se blíží a obvyklá porce florbalu s ním rovněž. Tentokrát se bude mimo jiné v neděli k obědu a v pondělí v čase večeře servírovat dvojí porce televizních zápasů Superligy florbalu. Víkendový nášup elitních soutěží okoření také hned několik soubojů tabulkových sousedů. Tady je zvýrazněno několik z utkání a důvody, proč se vyplatí jim věnovat pozornost.

Pražský Chodov se v krátkém rozestupu od klíčového duelu s Vítkovicemi utká také s druhým ostravským celkem. FBC Ostrava stejně jako jejich městské rivalky tým FBC Ostrava ještě letos neprohrál, na první Vítkovice ale ztrácí jeden bod, protože pražské Panthers porazil až v prodloužení. Po třetině základní části tak ostravské týmy vládnou Extralize žen a na paty jim těsně šlape právě Chodov. Zamíchá se po víkendu pořadí v čele nejvyšší ženské soutěže?

Škatulata se dají očekávat také v nižších patrech ženské tabulky, na hranici play-off na sebe v neděli narazí dvě sousedící dvojice: Židenice hostí Tatran a Buldočky míří do Jičína.

V mužské superlize stojí za zmínku hlavně nedělní obědový duel na Jižním Městě. Domácí Chodov vyzve dosud stoprocentní Mladou Boleslav. V týmu vicemistra dost možná vedle Curneyho a Natova krystalizuje další úderné duo Tomašík – Šebek, které v jedné lajně doplňují Tokoš a Suchánek. Bude se bývalým legionářům z nejlepší soutěže světa dařit i proti podstatně zkušenějšímu soupeři, než jakým byli Black Angels? Chodov navíc televizním kláním uzavře svůj dobročinný měsíc – bude tato „Růžová tečka“ sladká?

Klíčovým utkáním především pro sebevědomí bude také duel Ostravy a Tatranu, které aktuálně v tabulce dělí jediný bod. Podobně budou o důležité body bojovat v pondělním televizním utkání tabulkoví sousedé FBC Liberec a Hattrick Brno.

V první lize, kde je velmi vyrovnaná situaci mimo jiné i ve středu tabulky, se právě tenhle ostrůvek pěti týmů, které dělí jen pět bodů může rozpustit, stejně jako ještě více zamotat. Například Guliveři totiž hrají s Torpedem Havířov, Start pak proti Znojmu.

Kompletní přehled duelů, které se tento víkend a v pondělí odehrají v nejvyšších soutěžích, najdete ZDE.

Tabulka soutěže

Obrázek