{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ELITNÍ LIGY UZAVŘOU POSLEDNÍ MÍSTA DO PLAY-OFF, V PRVNÍ LIZE ZAČNE PŘEDKOLO

Obrázek ke článku
28. 2. 2020

Klíčový víkend sezóny mají na programu Superliga florbalu i Extraliga žen. V obou soutěžích se uskuteční závěrečné kolo základní části, které rozhodne o posledních postupujících do play-off. V superlize mají šanci jít dále všechny týmy až po dvanáctou příčku, mezi ženami se pak odehraje přímý souboj o osmé místo Bulldogs–Panthers.

Na posledních dvou postupových příčkách zatím jsou Střešovice a Ostrava. Florbalisté Tatranu navíc mají poměrně výhodnou situaci, když budou hájit roli favorita ve čtrnáctých Pardubicích. Naopak Ostravané budou doma čelit už jistému vítězi základní části z Mladé Boleslavi.

Dostat se do play-off ještě mohou také čtyři týmy od deváté po dvanáctou pozici. Těmi jsou Královské Vinohrady, Liberec, Black Angels a Česká Lípa, přičemž SKV s Lípou se utkají ve vzájemném souboji. Superliga se tak stále může velmi zamotat. Až výsledky všech zápasů ukáží, kdo skončí na kterém místě tabulky a co to bude znamenat do zbytku sezóny.

Extraliga žen přinese ostravské derby Vítkovic a FBC, které rozhodne o pořadí na druhé a třetí příčce soutěže. Za ostravskými hráčkami totiž zaostává jen o bod Chodov, od něhož se z role favorita očekává výhra nad Olomoucí. Pokud si tak chce Ostrava stoprocentně udržet druhou pozici, potřebuje bodovat nad lídrem tabulky.

Klíčový pak bude duel osmých Panthers Praha a devátých Bulldogs Brno, jehož vítěz bere vše. Kdo uspěje, postoupí do play-off a svého soupeře pošle do bitev o záchranu.

V první lize odstartuje předkolo play-off. Sérii na dva vítězné zápasy odehrají Start98 s Českými Budějovicemi a Exelsior Havířov se Znojmem. Vítězové sérií následně doplní už jistou šestku postupujících do čtvrtfinále, které odstartuje následující týden.

Přehled všech víkendových utkání najdete ZDE.

Tabulka soutěže

Obrázek