{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


FLORBAL NEZASTAVUJE. KLUBY TRÉNUJÍ DÁL, I V SUPERLIZE

Obrázek ke článku
14. 10. 2020

Ačkoliv se soutěže dočasně zastavily, kluby a sport jako takový rozhodně nezahálí. Aby byly florbalové celky po restartu okamžitě připravení naskočit do tréninkového procesu následovaného tím zápasovým, je třeba být v co nejlepší formě. Proto v rámci možností pokračují napříč kategoriemi v přípravách na další utkání. Třeba v klubech Livesport Superligy.

Podmínky pro trénink jsou samozřejmě ztížené. Nelze využívat vnitřní prostředí, venku platí početní omezení a navíc začíná být pořádně chladno. To neznamená, že musí florbalisté na svůj oblíbený sport rezignovat.

„Bohužel nám v této době nezbylo moc možností, jak společně trénovat. Všechny dětské kategorie se přesouvají k domácímu online cvičení. Jediný tým, který bude trénovat po skupinkách, je mužský elitní tým,“ říká liberecký šéftrenér Matěj Klucho.

Řešení pro nastalou situaci bleskově našli i v Mladé Boleslavi. „Děláme maximum pro to, abychom mohli zachovat tréninkový režim dospělých i mládeže v souladu s aktuálně platnými nařízeními. Program proto přesouváme na venkovní sportoviště, s rodiči a členy průběžně komunikujeme prostřednictvím Členské sekce,“ vysvětluje mladoboleslavský sportovní manažer Jakub Gruber.

I zde platí, že jsou přesně určené skupinky, po kterých hráči napříč všemi kategoriemi trénují. „Je pro nás klíčové předem znát docházku, podle toho rozdělujeme hráče do skupin maximálně po pěti. Každá skupina má na venkovním hřišti svůj vlastní prostor a nepotká se s jinými hráči,“ dodává Gruber.

Kromě fyzické přípravy však kluby nemohou zanedbat ani taktiku a psychickou přípravu, na to našli recept v Brně. „Ve všech kategoriích budeme mít individuální tréninky a videotréninky. Půjde o stejný princip jako na jaře, kdy se nemohlo trénovat. Hlavní mužstvo bude trénovat po skupinkách pod naším vedením, ale zároveň budou mít hráči individuální přípravu,“ hlásí Marek Fiala, hlavní trenér brněnského Hattricku.

Speciální akci s názvem „Nenech se odstavit!“ si připravili v Liberci. „S podobnou situací jsme v klubu počítali, proto už od středy tenhle projekt rozjíždíme. Považujeme jej za velmi komplexní balíček pro hráče, hráčky i rodiče. Těšit se mohou na florbalové a osobnostní vzdělávání, domácí tréninky, výzvy nebo rozbory florbalových situací,“ popisuje hlavní organizátor projektu Radek Valeš.

Do internetového prostředí přenesli své tréninkové jednotky v Tatranu. „V době, kdy nemůžeme trénovat společně, jsme přešli na online varianty. S jednotlivými kategoriemi máme několik způsobů, jak budeme pokračovat v činnosti a komunkaci. Například livestreamy - jóga, kompenzace, rozvoj pohybových schopností, debaty a nácvik jednoduchých cvičení s fyzioterapeutkou, online tréninky zaměřené na kondici, videokonferece na témata rozboru hry nebo debaty o mentálním rozvoji, individuální tréninky skrze aplikace XPS,“ uvedl šéftrenér střešovické mládeže Pavel Hudík.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek