{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

GÓLOVÁ OSLAVA? NA HVĚZDU SE NECHYSTÁM, SMĚJE SE NĚMEČEK

Obrázek ke článku
6. 11. 2021

V klíčovém momentu proměnil přesilovku a nasměroval Tatran za výhrou. Ondřej Němeček dostal florbalisty Střešovic do vedení 2:1 nad Mladou Boleslaví a má podíl na tom, že Pražané vévodí Livesport Superlize už o pět bodů.

Pro tatranského beka šlo o jubilejní desátou trefu v sezoně. Jako důležitější však vidí výsledek zápasu. „Převládá nadšení, to je jasné. Myslím si, že jsme odvedli kvalitní a poctivý výkon, což se nám v minulých utkáních úplně nedařilo. Zvládli jsme to v hlavách i na place,“ těšilo Němečka.

K bodům dotáhly Tatran početní převahy. Hned dvě ze tří branek hostů padly při vyloučení soupeře. „Když se podíváme na statistiky, byly přesilovky rozhodující. Obě možnosti jsme využili,“ vyzdvihla třiadvacetiletá opora Střešovic. Podle ní se sešlo hned několik věcí, jež znamenaly úspěch v utkání.

„Základem byl poctivý výkon dozadu. Zvládli jsme kvalitní backcheck a plnili další taktické pokyny. Někdy jsme měli i trochu štěstí, to tak ovšem bývá,“ usoudil Němeček. Klíčový byl především hektický závěr, kdy Tatran ustál velký nápor Středočechů. „Nic speciálního jsme si neříkali. Asi jen, že budeme stále aktivní a počkáme si na to. Nějaké taktické věci tam byly, ale nic velkého,“ uznal reprezentační hráč.

Díky dvanáctému vítězství ze třinácti zápasů má Tatran na čele náskok již pěti bodů. „Nečekali jsme, že budeme takto vysoko. Věděli jsme však, že když budeme vítězit nad týmy, které skončily v uplynulém ročníku pod námi, a podáme kvalitní výkon proti soupeřům, jež hráli nad námi, můžeme se na špici dostat,“ přemítal Němeček. A ambice se zatím plní. „Řekl bych, že naše postavení je i celkem zasloužené,“ pochvaloval si obránce s číslem 71.

Když Němeček v létě provázel tréninkem Střešovic, říkal, že se v předchozí sezoně naučil díky judu, které mají v rámci letní přípravy, hvězdu. Střelecky se ale prosadit umí a nějaká oslava by se třeba hodila. „Neplánuji to, na oslavy moc nejsem,“ smál se tatranský odchovanec. Gólů podle něj zase tolik nedává, takže by to nebylo tolik k užitku. „Nicméně možná není špatný nápad, že bych si někdy něco nachystal. Spíše nějaké gesto nebo vtip, ale hvězdu ne. To by taky mohlo být nebezpečné,“ dodal pobaveně Němeček.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek