{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


HATTRICK BRNO VYHRÁL BARÁŽ A NAHRADÍ BULLDOGS V TIPSPORT SUPERLIZE

Obrázek ke článku
28. 4. 2019

V brněnské baráži je rozhodnuto. Derby o Tipsport Superligu zvládl Hattrick Brno, který potřetí porazil Bulldogs. Rozhodující utkání dopadlo 8:3 ve prospěch finalisty první ligy.

8 : 3
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
2:03:13:2 -:-
Branky: 5. Zdeněk Malich, 8. Matěj Hronek, 26. Jan Grábl, 30. David Coufal, 37. Luděk Ondráček, 50. Marek Fuchs, 57. Dominik Dvořák, 58. Jonáš Kůra - 24. Jan Vojtíšek, 48. Ondřej Lorenc, 50. Radim Komínek

Hattrick poprvé v sérii otevřel skóre duelu a po úvodní třetině vedl 2:0. Důležité branky vstřelili Zdeněk Malich a Matěj Hronek. „Už před zápasem jsme si říkali, že bude klíčové dát první gól. Věděli jsme, že bychom tím Bulldogs dostali pod tlak a nám by se hrálo lépe,“ řekl kapitán domácích Marek Fuchs.

Do prostřední části pak vstoupili lépe hosté, když se trefil bývalý florbalista Hattricku Jan Vojtíšek. Tomu navíc přihrával další hráč s minulostí v FBŠ Jakub Marek. „Doufal jsem, že ta branka přinese nabuzení. Nicméně se to úplně nepovedlo a nechytili jsme se herně. Potom jsme naopak třikrát inkasovali a bylo to k ničemu,“ zhodnotil Vojtíšek. Po čtyřiceti minutách tak Hattrick vedl 5:1 a mířil za historickým postupem.

Bulldogs v posledním dějství ještě chtěli se skóre něco udělat. Ani snížení Ondřeje Lorence však neznamenalo potřebný impulz. Hattrick brzy odpověděl stejným způsobem a utkání dovedl k vítěznému konci. Výsledek byl 8:3 pro domácí mužstvo, které poprvé postoupilo do Tipsport Superligy. Bulldogs naopak nejvyšší soutěž opouští po 25 letech. Série dopadla 3–1 na zápasy.

„Nemám slov, všechny zápasy byly strašně těžké. Soupeř hrál dobře a neudělal nám to vůbec jednoduché. Ale myslím si, že nakonec přece jen zvítězily zkušenosti, kterých jsme měli prostě více,“ podotkl Fuchs. Kapitána Hattricku těší i to, že úspěch přišel navzdory sobotní porážce 2:3.

„Nepřipravovali jsme se nijak extra. Spíše je možná dobře, že jsme v sobotu dostali trochu facku a vrátili jsme se k vlastní hře. A na základě toho jsme vyhráli,“ pokračoval. Nyní tak může jeho tým odstartovat oslavy: „Jsem strašně šťastný, že se to podařilo. Teď si to půjdeme užít!“

Ze strany Bulldogs shrnul baráž Vojtíšek: „Série dopadla špatně. Prohráli jsme, což není nic příjemného.“ K tomu sdělil, že se těžko hledá rozhodující faktor posledního utkání. „Asi nervy a nějaká nekoncentrovanost, nevím. Nevstoupili jsme do zápasu dobře a už se to s námi vezlo,“ uzavřel.

Tabulka soutěže

Obrázek