​​​​

HATTRICK SEBRAL BOD CHODOVU, VÍTKOVICE NEZAVÁHALY PROTI PARDUBICÍM

24. 11. 2019

Florbalisté Chodova měli problém na hřišti outsidera. Ve třináctém kole superligy ještě v poslední minutě prohrávali s Hattrickem Brno, ale nakonec obrátili skóre ve svůj prospěch a vyhráli v prodloužení. Vítkovice porazily 11:4 Pardubice a vysokým rozdílem uspěla i Boleslav nebo Tatran.

Třinácté kolo by mělo završit polovinu základní části, tentokrát ale zápasu s posledním ze třinácti soupeřů předchází už první odvetné kolo. Pardubice tak po pátečním výjezdu do Ostravy za domácím FBC absolvovalo už druhé utkání s Vítkovicemi v letošní sezóně. Úřadující mistři navázali na utkání z hokejové arény v Pardubicích a znovu počastovali soupeře dvouciferným výsledkem.

Statistickou zajímavostí je výkon Lukáše Hájka, který během dvaceti čtyř hodin, ve dvou různých utkáních nasbíral deset kanadských bodů – za dvě branky a tři asistence v pátek proti Bohemians a za pět gólů proti Pardubicím v sobotu. Dotáhl se tak na TOP 5 hráčů elitní soutěže, ačkoliv ještě v pátek odpoledne patřil až do třetí desítky.

Hattrick potrápil na svém hřišti Chodov, nad kterým ještě v poslední minutě vedl 7:6. Pražané však vyrovnali a v prodloužení rozhodl ve prospěch hostů Ondřej Mikeš. Chodovští hráči tak udrželi druhou příčku, ale na čelo tabulky jim chybí pět bodů.

Zato lídr z Mladé Boleslavi nezaváhal a Vinohrady porazil s přehledem 7:1. „Myslím, že od první vstřelené branky jsme začali zápas kontrolovat. V tomto těžkém programu jsem za vítězství velmi rád,“ řekl trenér Technology Petr Novotný.

Tatran zvládl důležitý souboj na pomezí play-off, když přestřílel Českou Lípu 11:6. Tři branky soupeři nastřílel Martin Šindelář a pomohl Pražanům, aby si upevnili šestou pozici soutěže. Na jedenácté místo potom poskočil Liberec díky výsledku 7:3 z Ostravy.

Sparťané odehráli náročný duel na domácím hřišti, kde se museli vypořádat s Otrokovicemi. Hostující Panthers ovládli první třetinu 3:0, jenže Sparta skóre obrátila a uspěla 6:4. „Odehráli jsme kvalitní utkání na balónku. Toto je hra, na níž chceme stavět. Od druhé třetiny jsme začali proměňovat šance a dovedli zápas do vítězného konce,“ vystihl kouč domácích Radek Skalička.