​​​​

HATTRICK SI PROTI OTROKOVICÍM PŘIPISUJE PRVNÍ SUPERLIGOVÝ BOD

23. 9. 2019

Nováček nejvyšší soutěže mužů odskočil soupeřům na rozdíl tří branek, jenže tento náskok si nedokázal uhlídat. Panteři se blýskli ve třetí třetině, kdy dotáhli televizní utkání do prodloužení, v němž rozhodl přesnou střelou při hře bez brankáře Filip Hrabal. Hattrick přesto získává jeden bod a odlepí se z posledního místa tabulky.

6 : 5p
2:21:32:0 1:0
Branky: 2. Lukáš Pešat, 11. Filip Hrabal, 39. Filip Hrabal, 51. Lukáš Petřík, 58. Lukáš Pešat, 62. Filip Hrabal - 16. Jakub Procházka, 20. Luděk Ondráček, 31. Luděk Ondráček, 38. Jakub Andrle, 39. Filip Horák

Do utkání lépe vstoupili domácí florbalisté, kteří se radovali už po necelých dvou minutách první třetiny. Trefa z hole Lukáše Pešata znamenala vedení 1:0 a akce Filipa Hrabala z jedenácté minuty přispěla k navýšení vedení. Brňané však nesložili zbraně a ještě do konce třetiny stihli vyrovnat. Druhou branku navíc vsítili z vlastního oslabení. Hattrick zažil skvělou pasáž hry, když ve druhé periodě přidal další tři přesné zásahy a rázem se ocitl ve vedení 5:2.

Mezi mantinely to byl boj o každý centimetr, týmy se přetahovaly o míček, avšak ze strany Brna nepřišlo další gólové vyjádření. Deset minut před koncem základní hrací doby obstaral kontaktní branku Lukáš Petřík a otrokovické dílo bylo dokonáno v 57. minutě, kdy standardní situaci z rohu hřiště uklidil do brány Filipa Kejíka Lukáš Pešat. Prodloužení netrvalo příliš dlouho – po necelých devadesáti vteřinách zkompletoval hattrick Filip Hrabal, čímž přisoudil svému týmu o bod navíc.

Městkou sportovní halu v Otrokovicích navštívilo v pondělí večer 372 fanoušků.