{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


HATTRICK SI VYBOJOVAL MEČBOL V „BRNĚNSKÉ“ BARÁŽI S BULLDOGS

Obrázek ke článku
21. 4. 2019

K účasti v Tipsport Superlize má zatím blíže Hattrick Brno. Finalista první ligy vede v baráži nad brněnským rivalem Bulldogs 2–0 na zápasy, když během úvodního víkendu dvakrát uspěl 4:3. K postupu mu tak chybí jediná výhra.

3 : 4
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
0:01:22:2 -:-
Branky: 22. Adam Konečný, 50. Aleš Jakůbek, 60. Adam Konečný - 25. Luděk Ondráček, 35. Dominik Dvořák, 43. Matěj Hronek, 48. Matěj Hronek

V obou utkáních dali první gól Bulldogs, přičemž v neděli otevřel skóre Adam Konečný až ve druhé třetině. Ani to však Hattrick nezastavilo a hosté výsledek do konce prostředního dějství obrátili na 2:1. Do třetí třetiny pak vkročilo lépe FBŠ, za které se dvakrát střelecky prosadil Matěj Hronek.

Domácím hráčům ani přesto nescházela bojovnost. Aleš Jakůbek snížil na rozdíl dvou tref a tři sekundy před závěrečným hvizdem to bylo už 3:4. Úplný zbytek duelu si ovšem Hattrick pohlídal a zajistil si mečbol za stavu 2–0 na zápasy.

„Asi jsme se jich zalekli a byli jsme nervózní. K tomu víme, že proti nám stojí prakticky naši hráči,“ pousmál se kapitán Bulldogs Matěj Surkoš. Současně vystihl i další komplikaci, která mluvila proti domácímu týmu: „Nejsme schopni dávat góly, i když máme mnoho střel. Obě utkání skončila právě o jednu branku.“

Podle Surkoše se Bulldogs dostali ve druhém duelu do dobrého tempa. V něm jeho mužstvo odehrálo první třetinu a později získalo náskok. „Nevím, jestli jsme se právě možná zalekli, že bychom mohli zvítězit, nebo opravdu nevím. Vyhrávat zápasy přitom už ze sezóny umíme a asi jsme spíše polevili. Stejně jako v prvním utkání,“ popisoval.

Hattrick se přiblížil nejvyšší soutěži

Průběžné výsledky více vyhovují Hattricku, který dělí jediná výhra od historického postupu do Tipsport Superligy. „Musím říct, že oba zápasy byly velice těžké. Nevěděli jsme, co od Bulldogs očekávat. Hráli hodně fyzicky, ale myslím si, že náš bojovný výkon přinesl své ovoce,“ zhodnotil Hronek z pohledu druhého brněnského týmu.

Hattrick uspěl i přesto, že musel o víkendu dvakrát dotahovat manko ve skóre. „Měli jsme na začátku strašně moc příležitostí, které jsme neproměnili. A to v obou utkáních. Ale naší pílí a trpělivostí se postupně dostáváme k vyrovnání a pak výsledek otočíme,“ vystihl Hronek dosavadní obraz baráže.

Stále však není rozhodnuto. I když Bulldogs ztrácí a budou čelit mečbolu, odhodlání do boje jim nechybí. „Za nás je to pořád otevřené a vůbec nic nevzdáváme. Do Maloměřic pojedeme vyhrát,“ vyhlíží odvetu Surkoš. Také Hronek tuší, že je potřeba být obezřetný. „Neříkej hop, dokud nepřeskočíš, přestože stav série zatím hovoří pro nás velice dobře. Ještě tam ale nejsme a musí se rozhodnout v sobotu, popřípadě v neděli,“ upozornil útočník Hattricku.

Tabulka soutěže

Obrázek