​​​​

HATTRICK SI VYSTŘELIL VÝHRU NAD PARDUBICEMI V PRODLOUŽENÍ

27. 1. 2020

Pět set diváků se přišlo podívat na zápas mezi dvěma posledními celky superligové soutěže, který se odehrál v Pardubicích. Gólovou přetahovanou rozsekli Brňané až v prodloužení, v němž střelou po zemi rozhodl Martin Nagy.

6 : 7p
1:22:13:3 0:1
Branky: 11. Jan Kourek, 21. Jan Savický, 33. Petr Černý, 43. Jan Savický, 45. Martin Zozulák, 50. Jan Kourek - 5. Luděk Ondráček, 18. Jakub Procházka, 39. Dominik Dvořák, 45. Dominik Dvořák, 47. Jan Grábl, 55. Jakub Procházka, 63. Martin Nagy

Kamery České televize zaměřily první rozvlnění sítě už v polovině páté minuty, kdy hosty poslal do vedení Luděk Ondráček, který zužitkoval přihrávku brankáře Filipa Kejíka.  Po pár minutách se pardubickým florbalistům naskytla příležitost početní převahy, a tak Jan Kourek převzal veškerou zodpovědnost na sebe, čímž srovnal stav druhého vzájemného duelu. Ještě před sirénou však svůj první gól v zápase zaznamenal Jakub Procházka a Hattrick mohl odcházet do šaten spokojenější.

Druhá část hry začala svižně, když už v osmnácté vteřině zachytil přihrávku soupeře Jan Savický. Pardubice se dostaly poprvé do vedení ve 33. minutě zásluhou Petra Černého, jehož vybídl ke skórování Lukáš Kučera. Obě mužstva se přetahovala o vedení, což se podepsalo hlavně patnáct minut před koncem základní hrací doby, kdy se dvakrát prosadili Sokoli a jednou Brňané.

Šest minut před koncem zamířil za záda Martina Haleše přesný zásah, jemuž pomohla za brankovou čáru horní tyč. Jelikož se během šedesáti minut o vítězi nerozhodlo, týmy nastoupily do prodloužení. V něm Brno odvolalo brankáře a v čase 62:32 se dočkalo odměny v podání vítězného gólu. Martin Nagy mířil svou holí přesně a pro svůj celek zařídil o bod více.