{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


HOLBA LINE-UP SEZONY 2019/2020– MLADÁ BOLESLAV OVLÁDLA FINÁLNÍ VÝBĚR

Obrázek ke článku
27. 3. 2020

V uplynulých dnech měli fanoušci možnost na instagramu Českého florbalu svým hlasováním sestavit ten nejlepší line-up Superligy florbalu, a to napříč celou soutěží. Jak by taková zahajovací pětice spolu s brankářem a trenérem podle fanoušku měla vypadat? Hned tři pozice obsadili hráči Mladé Boleslavi, o další se podělily Vítkovice, Sparta, Bohemians a Tatran.

Hlasování proběhlo ve stories instagramového účtu Českého florbalu. Fanoušci u předvybraných kandidátů rozhodovali, zda do finálního sedmičlenného výběru patří (ANO), či dle jejich názoru nepatří (NE). Takto vypadá finální výběr:

Jako první se volil strážce malého brankoviště. Mezi šesti kandidáty byl nejúspěšnější boleslavský brankář Lukáš Bauer, u kterého možnost ANO zvolilo 74 % hlasujících (mimochodem: 74 je zároveň číslo, které Bauer nosí na dresu). Lukáš Bauer v  sezoně 2019/2020 odchytal 19 utkání a z 354 střel soupeřů dokázal více než 85 % úspěšně zlikvidovat. V průměru obdržel v utkání méně než tři góly, jako jediný v ZČ vychytal čisté konto.

Následovala volba obránců. Také zde se prosadila Mladá Boleslav – s více než 68 % kladných hlasů si své místo v Line-upu sezony zajistil Patrik Suchánek. Ten naskočil do všech 28 utkání svého týmu a připsal si 32 bodů, což ho řadí mezi nejofenzivnější obránce ligy, minimálně každá čtvrtá jeho střela si našla cestu za záda brankářova soupeře. Za Boleslav v základní části strávil na hřišti vůbec nejvíce času a patřil mezi 30 hráčů s nejdelším pobytem na hřišti na jeden zápas.

Ještě přesnějším střelcem byl v sezoně 2019/2020 Milan Garčar, který Suchánka doplnil v obranném páru Line-upu sezony 2019/2020. S 64 % kladných hlasů se stal jediným zástupcem Sparty ve finálním výběru. Sparťanský kapitán naskočil do 24 utkání, v nichž si připsal 20 bodů za 11 branek a 9 asistencí. Přesnost jeho střelby se přehoupla přes 31 %.

Útočná trojice je směsicí dravého mládí, které do ní vnáší dva juniorští mistři světa, a nepopiratelných zkušeností, které přichází spolu s ligovým ostrostřelcem.

Celých 77 % kladných hlasů posunulo do finálního výběru Filipa Langera. Ten si ve 24 utkáních připsal 39 bodů a 21 trestných minut – z Line-upu sezony si tak na trestné lavičce poseděl nejdéle. Z útočné trojice pak Langer strávil nejvíce času i na hřišti. Svým přídělem 1,63 bodu na zápas se podílel na postupu Tatranu do play-off, o který střešovický tým bojoval do poslední chvíle.

V útoku se k němu připojí Jiří Curney, vítěz kanadského bodování a král střelců letošní sezony Superligy florbalu a celkově třetí mladoboleslavský florbalista v Line-upu sezony. V průměru si v každém utkání připsal 2,5 bodu, další úspěchy sbíral na buly, kde vyhrál v téměř 56 % soubojů. Ve statistice +/- pak patří k nejúspěšnějším spolu s dalšími spoluhráči z Mladé Boleslavi.

Posledním hráčem do pole je Filip Forman z Bohemians, který v letošní sezoně vévodil kanadskému bodování klokanů a z Line-upu sezony se pyšní nejvyšším procentem úspěšných střel. Do branky zamířilo přes 40 % z nich. V průměru pak sahal po dvou bodech v každém utkání, do něhož naskočil.

Jediným reprezentantem florbalu mimo Prahu a Střední Čechy se v Line-upu sezony stal vítězný trenér. V této kategorii přitom byli fanoušci nejvíce vybíraví a rozdali nejméně pozitivních hlasů. Vítkovický Pavel Brus si připsal 55 % souhlasných reakcí. V uplynulé sezoně vedl vítkovický tým na Poháru mistrů a dovedl ho také na druhou příčku tabulky po základní části – navzdory velké řadě zranění, která vítkovický tým po celou sezonu sužovala.

Tak vypadala volba fanoušků pro Superligu florbalu. V dalším týdnu bude následovat hlasování o Holba Line-up sezony 2019/2020 Extraligy žen.

Tabulka soutěže

Obrázek