{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


HRÁČ MĚSÍCE DELONG: Z INŽENÝRSKÝCH ZKOUŠEK UŽ MÁM NERVY

Obrázek ke článku
15. 12. 2020

Adam Delong, tahoun superligových Vítkovic, si v hlasování fanoušků vysloužil titul hráče měsíce listopadu. Útočník, jenž začínal se svými florbalovými krůčky v Horní Suché, momentálně vévodí statistikám Livesport Superligy, kdy za 14 utkání nasbíral 36 kanadských bodů. A třeba v posledním duelu dokonce nastřílel Královským Vinohradům pět gólů! „Jsem rád, že pauza vítkovický expres nezastavila,“ těší českého reprezentanta.

Adame, superliga se přerušila na více než měsíc. Jaké bylo trénování v pauze?
Během covid pauzy jsme měli individuální přípravu, která se skládala z venkovních běhů a posilování. Byl to celkem šok, když jsme po měsíci museli odložit florbalku a pustit se do udržování kondice. Nikdo v té době nevěděl, kdy se superliga opět spustí, mohlo to být za týden, nebo ale klidně za dva měsíce. Náročností přípravy jsme však byli připraveni naskočit kdykoliv zpět do zápasového tempa.

Jak jste vnímal čekání na restart soutěže a jak jste se těšil zpět na hřiště?
Těšil jsem se moc, přece jenom byl před pauzou vítkovický expres rozjetý a já jen doufal, že ho pauza nepřibrzdí a pojede stále stejnou rychlostí i při restartu soutěže. To se potvrdilo a do restartu jsme vlétli solidně.

Od začátku sezony hrajete v útočné trojici s Rostislavem Gattnarem a Matyášem Šindlerem. Jak si rozumíte? 
Snažíme se hrát aktivní florbal s rychlou a jednoduchou rozehrávkou. Důležitým faktorem fungování této lajny spočívá v komunikaci mezi námi a v mentální pohodě, která pramení z dosavadních výsledků. Ve formaci nás ještě jistí Jiří Besta s Martinem Neherou.

Aktuálně jste druhý v kanadském bodování a vaše trojice vévodí statistikám soutěže. Čím to, že vám to tak šlape? 
Snažíme se hrát aktivní obranu, která má dostávat soupeře pod tlak tak, aby rozehrál nepřesně. Přesně tyto nepřesnosti se snažíme využívat a z nich skórovat, takže můžu říci, že silnou stránkou naší lajny jsou určitě brejky. V lajně máme silné trio, které dokáže dobře číst hru a sbírat míčky po soupeřových chybných rozehrávkách a následně dokáží zakládat tyto brejky.

Jaká je momentálně atmosféra v kabině? Kdo je největším lídrem a kdo naopak bavič?
Já myslím, že atmosféra v kabině je skvělá, pociťujeme to při každém tréninku či zápasů. Největším lídrem je samozřejmě kapitán Tomáš Sladký, pak také Lukáš Hájek a Jan Šebesta. Z mého pohledu se o hlavní zábavu starají Jakub Hubálek, Marek Matejčík a Marek Bräuer. 

Během týdne jste s Libercem odehráli dva zápasy. V jednom jste je jednoznačně přestříleli, ve druhém těsně padli. Jaký byl rozdíl mezi oběma duely a jak těžké bylo překousnout první prohru v této sezoně?
Hlavním rozdílem byl určitě vstup do zápasu, který jsme v prvním zápasu zvládli, ale v tom druhém už to bylo horší. V prvním zápase jsme dali hodně gólu z protiútoků, takové brejky nám soupeř v druhém zápase nenabídl. Zároveň Liberec dobře bránil, brankář dobře zachytal a nám to nešlo. Každopádně mě to dost mrzelo, udržet si neporazitelnost do konce tohoto roku by bylo skvělé, ale to už neovlivníme. Co ale můžeme ovlivnit, jsou následující zápasy, takže je třeba se soustředit na ně, jelikož stálé máme bodový náskok, který nechceme ztratit.

Vítkovice míří vždy na ty nejvyšší mety. Jak je to tentokrát? Cílem je superfinále? 
Určitě je cílem titul.

Prozraďte fanouškům, jaký je váš florbalový vzor nebo vzory…
Už od mladého věku jsem obdivoval Tomáše Sladkého. Nyní jsem rád, že si s ním můžu zahrát v jednom týmu. 

Pojďme trochu mimo florbal. Co rád děláte ve volném čase, když se zrovna nevěnujete florbalu?
Momentálně se učím na státní inženýrské závěrečné zkoušky, které mě čekají první týden v lednu. Abych pravdu řekl, už začínám pociťovat nervozitu. Volný čas trávím se svou skvělou přítelkyní Adrianou. Moc mi pomáhá, ať už se jedná o cokoliv. Navíc mi dokáže z pozice nutričního poradce poradit se zdravým stravováním, což sportovec jako já ocení.  

S blížícími se Vánoci si pojďme odlehčit tento florbalový rozhovor. Jaké jídlo upřednostňujete na Vánoce? A jaká nejoblíbenější koleda je ta vaše?
Já si vždy rád dám řízek nebo lososa s bramborovým salátem. Má nejoblíbenější koleda je „Půjdem spolu do Betléma“. 

Tabulka soutěže

Obrázek