{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

HRÁČ MĚSÍCE GAŠPARÍK: BUDEME MAKAT, NECHCEME HRÁT O UDRŽENÍ

Obrázek ke článku
9. 1. 2022

Poslední dva měsíce se mu podařily na výbornou. Ronald Gašparík bodově zářil, pomohl Panthers k důležitým skalpům a posunu na desátou příčku tabulky. Kromě toho také prožil se slovenskou reprezentací úspěšné tažení na mistrovství světa. Za své výkony si od fanoušků vysloužil v hlasování na Facebooku Českého florbalu titul Holba hráč měsíce.

Vyhlašované období listopadu a prosince, jehož kalendář ovlivnila reprezentační pauza, během které Gašparík úspěšně absolvoval se slovenským národním výběrem šampionát v Helsinkách, znamenalo pro Panthers posun na pozici, která zaručuje účast v premiérovém osmifinále play-off.

Aktuálně devátý muž kanadského bodování superligy pak uspěl v nemalé konkurenci a obdržel od fanoušků nejvíc hlasů. „Těší mě to hodně, protože hlasovali diváci. A to jak Češi, tak i Slováci. Pomohlo tomu určitě to, že mamka sdílela příspěvek kolegyním a podobně (úsměv). Je to zadostiučinění za odváděnou práci,” okomentoval svůj úspěch 21letý florbalista.

V inkriminovaném období pomohl Gašparík svému celku deseti brankami a devíti asistencemi. „Se svými výkony jsem spokojený, ale mrzí mě, že jsme nezískali víc bodů. Byly tam zápasy, které jsme mohli zvládnout trochu lépe,” ví odchovanec ATU Košice.

Povedlo se vám zdolat několik favoritů. Řada zápasů je hodně gólová. Občas to musí být pro diváky trochu náročnější na emoce, že?
Ano, naše zápasy jsou hodně gólové, to je pravda. Rádi hrajeme ofenzivně. Třeba s Bohemkou jsme odehráli super zápas. Nechci říci, že bychom jí do ničeho nepouštěli, protože měla nějaké šance, ale góly začala dávat až při hře šest na pět, v čemž jsou klokani podle mého názoru nejlepší v celé lize. Mohl to být klidný zápas, ale nakonec jsme z toho udělali drama. Hrajeme to pro diváky a ti se bavili, my získali tři body, takže to mělo dobrý konec.

Jak moc vám v tomto pomohl návrat na Štěrkoviště?
Osobně to nemohu hodnotit, jelikož jsem v loňském ročníku nepůsobil v Otrokovicích. Halu si ale dobře pamatuji ještě z doby, kdy jsem hrál za Tatran. Když se řekly Otrokovice, tak jsem si vybavil právě Štěrkoviště a plné tribuny lidí. Těšil jsem se, že budeme hrát právě v této hale. Pokládá se v ní modrý povrch a je skvělé tam hrát. Moc se těším na každý domácí zápas před našimi fanoušky.

Byl jste na světovém šampionátu, kde se vám se slovenskou reprezentací povedl skvělý úspěch. Jak byste své vystoupení v Helsinkách zhodnotil?
Chtěli jsme víc. Myslím si, že jako Slováci už určitě patříme napevno do top osmičky. Velmi nás mrzí, že podmínky, které na mistrovství světa v Helsinkách panovaly, neměly úplně parametry světového šampionátu. Hlavně pro nás, co jsme hráli tu nižší skupinu. Bylo to katastrofální. Spousta hráčů byla nemocných, každý měl rýmu nebo byl nachlazený z toho, jaká byla v hale zima. Za sedmé místo můžeme být rádi. Na dalších šampionátech se pak můžeme bít s těmi nejlepšími. Velmi se na to těším, protože zápasy proti Thajsku nebo Singapuru už nebyly úplně pro nás. Náš slovenský florbal se teď může zase posunout.

Bylo to vidět i v čtvrtfinále s Finskem, dlouhou dobu jste výběr tlačený plnými tribunami drželi v šachu a předvedli velmi dobrý výkon…
Řekli jsme si, že zápas nejdeme jen odehrát, ale že chceme zabojovat o vítězství. Každý zápas se dá vyhrát. Jasně, jsou to Finové, ale nic není nemožné. Každý jsme si sáhli na dno našich sil. Nechtěli jsme udělat ostudu a dostat hodně gólů. Myslím si, že se nám to podařilo. Zápas byl skvěle odehraný, měli jsme i šance, v obraně jsme byli famózní a skvěle zachytal Adam Kohút. Byl to celkem podaření zápas na to, že jsme hráli po celkem dlouhé době proti týmu z top čtyřky.

V superlize vás teď čeká poměrně náročný úkol, máte tříbodový náskok na desátém místě na předkolo. Co bude nejvíce potřeba do těch následujících zápasů?
Největší problémy nám dělají zápasy s tabulkově horšími soupeři. Sami to vidíte – přijedou k nám Bohemians, vyhrajeme 9:7, přijedou Black Angels, vyhrajeme po nájezdech a pak jedeme do České Lípy a prohrajeme 3:7. Doma jsme s ní také prohráli, ztratili jsme zápas s SKV… Nevím, co nám v těch zápasech chybí. Není to o tom, že bychom se na ně nedokázali namotivovat. To vůbec ne. Spíš se asi umíme hodně přizpůsobit jejich hernímu stylu. Moc nám nejde útočit do dobře zabezpečené obrany. Nejsme moc siloví hráči. Spíš bych řekl, že jsme techničtější, a proto nám sedí kvalitnější zápasy proti kvalitnějším týmům. Uvidíme, musíme teď ve zbytku sezony odevzdat všechno. Nechceme hrát o udržení, protože to jsou nejtěžší zápasy v sezoně. Doufám, že se nám podaří vyhnout play-down. Svědomitě se připravíme na každý zápas a budeme makat, abychom osmifinále urvali.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek