{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


JUNIORSKÝ MISTR SVĚTA MATYÁŠ ŠINDLER MÍŘÍ K MĚSTSKÉMU RIVALOVI

Obrázek ke článku
20. 4. 2020

S juniorskou reprezentací zažil útočník ostravského FBC úspěšné tažení až do finále proti Švédsku, v němž Češi brali zlaté medaile. Mladý talent se nyní přesouvá v rámci Ostravy na Dubinu, kde se domluvil na angažmá s Vítkovicemi.

Matyáši, posledních pět let jste florbalově vyrostl v ostravském FBC. Ušel jste kus cesty, zažil reprezentační akce a hlavně tvořil pilíř sestavy mužského áčka. Jak vnímáte poslední léta strávená v dresu FBC?
Na celkové působení budu vzpomínat rozhodně kladně. Kdybych to měl blíže specifikovat, tak to bylo vždy jako na horské dráze – lepší okamžiky se střídaly s horšími. Nicméně si myslím, že jsem zažil více těch lepších.

V uplynulé sezoně jste měl hlavně roli nahrávače, čím to bylo? Raději přihráváte než rozhodujete gólové situace?
Vždy jsem měl lepší pocit z dobré nahrávky, než z dobré střely, takže jsem častěji nahrával. Přihrávky jsou jednou z mých silných zbraní, jenže jsem si na sebe ‚ušil bič‘ v podobě až příliš častého přihrávání. Mnohokrát se mi stává, že jdeme do přečíslení, já mám před sebou už pouze brankáře a stejně přihraji někde za sebe. Poslední rok už to není tak extrémní díky domluvě Jirky Jakoubka, který mi mimo jiné ukázal hranici v rozhodování mezi střelbou a přihrávkou.

FBC se nedostalo ani tentokrát do play-off, co bylo hlavní příčinou a problémem?
Řekl bych, že máme jeden velký problém v jednotlivých zápasech i dlouhodobé soutěži. Začínáme hrát až když nám ‚teče do bot‘. V hodně zápasech jsme prospali dvě třetiny a snažili se to zachránit až ve třetí třetině. To samé v sezoně, letos jsme se z 13. místa škrábali nahoru až v závěru, minulý rok jsme v posledních zápasech získali 19 z 24 možných bodů.

Před sebou máte přesun na půdu městského rivala – míříte do Vítkovic. Proč zrovna tento krok a vnímáte to jako velký posun ve své kariéře?
Studuji prvním rokem vysokou školu, takže se mi nechtělo pryč mimo Ostravu. Pavel Brus mi na společné schůzce představil svou vizi, která se mi směrem do budoucna (osobně i týmově) velmi zamlouvala.

Jak se rodil přestup do Vítkovic a co na to říkalo FBC? Přece jen jste byl oporou hlavně v útočných akcích.
Samozřejmě to nebyl lehký odchod. S Vítkovicemi jsem byl v kontaktu delší dobu a ze začátku jsem odmítal. Poslední dobou jsem cítil, že by mi změna prostředí mohla prospět. Vytvořil jsem si seznam pro a proti a nakonec se rozhodl, že to ve Vítkovicích zkusím. Přirozeně nikdy není příjemné slyšet, když chce hráč přestoupit. Snažil jsem se rozhodnout co nejdříve, aby vedení FBC mohlo na vzniklou situaci reagovat s předstihem.

Co očekáváte od působení ve Vítkovicích a jaké máte cíle v nejbližší budoucnosti?
Chtěl bych úspěšně skloubit studium se sportem v novém klubu. Můj největší cíl je především zapadnout do kolektivu a přizpůsobit se týmové hře. Vítkovice samozřejmě každoročně cílí na nejvyšší příčky, takže bych jim k tomu chtěl dopomoci.

Tabulka soutěže

Obrázek