{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


KOLSTRUNK UŽ VE ČTVRTFINÁLE NENASTOUPÍ. DOSTAL TÝDENNÍ TREST

Obrázek ke článku
7. 4. 2021

Disciplinární komise se zabývala počínáním Jakuba Kolstrunka, který v pátém čtvrtfinálovém utkání proti Tatranu zasáhl kolenem do hlavy protihráče Martina Pánka. Sparťanský florbalista dostal na základě rozhodnutí DK nepodmíněný trest zastavení závodní činnosti na jeden týden, což znamená, že za Spartu nenastoupí do středečního šestého utkání proti Tatranu ani do případného sedmého rozhodujícího zápasu.

„DK rozumí, že Jakub Kolstrunk byl frustrován ze vzájemného souboje s Martinem Pánkem. DK však nemá pochopení pro způsob, kterým si Jakub Kolstrunk vyrazil pro svou florbalku. Tedy že vyrazil přímo přes ležícího protihráče, i když ho mohl velmi jednoduše obejít z libovolné strany. V té době byla přerušena hra, takže by případným obcházením protihráče neztrácel žádný čas ve hře a nemohlo by to mít negativní dopad pro jeho tým. Způsob, jakým vyrazil Jakub Kolstrunk pro svou florbalku, považuje DK za vyjádření disrespektu k protihráči. Jakub Kolstrunk nijak nezměnil svůj směr, ani když Martin Pánek začal vstávat, a ve svém pohybu přes jeho tělo pokračoval. Při pokračování v pohybu zasáhl Martina Pánka kolenem do hlavy,“ stojí v oficiálním rozhodnutí

„Při zvažování výše trestu přihlédla DK k faktu, že úder kolenem do hlavy nebyl úmyslem Jakuba Kolstrunka. Nicméně v momentě, kdy vyrazil přímo přes vstávajícího protihráče, musel předpokládat, že ho velmi pravděpodobně zasáhne. V tomto konkrétním případě došlo k zásahu kolenem do oblasti hlavy, což považuje DK za nebezpečné pro zdraví hráčů,“ stojí také v rozhodnutí disciplinární komise. 

K inkriminovanému momentu došlo ve druhé třetině pátého čtvrtfinálového duelu mezi Spartou a Tatranem. Sparťané aktuálně vedou v sérii 3:2, šesté utkání startuje ve středu v 18:00 v UNYP Areně, sledovat ho můžete na videoplatformě Českého florbalu a také na HbbTV.

Tabulka soutěže

Obrázek