{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

KOŠIR PODRUHÉ ZA SEBOU ROZHODL PRODLOUŽENÍ! SPARTA BERE DVA BODY

Obrázek ke článku
8. 1. 2018

Dva dny dělilo Spartu od zisku dalších dvou bodů. Pražané tentokrát přemohli v prodloužení Otrokovice a rozhodující rána padla opět z hole zahraničního snipera. Ačkoliv sparťané ztratili několikabrankové vedení, do hlavního města si odvážejí ze zlínské sportovní haly dva body.

6 : 7p
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
2:31:33:0 0:1
Branky: 7. Martin Szweda, 15. Marek Zapletal, 27. Lukáš Uhrinovský, 42. Matěj Kostka, 51. Marek Zapletal, 58. Karel Ťopek - 11. Robert Košir, 16. Matěj Pruner, 19. Michal Kareš, 21. Luka Časar, 28. Luka Časar, 30. Michal Kareš, 62. Robert Košir

Už pár chvil po úvodním hvizdu mohl rozjásat čtyři stovky přítomných fanoušků Tomáš Sovják, jenže jeho mířidla v konečné fázi selhala. Přestože Otrokovice absolvovaly druhý zápas během dvou dní, hrálo se stále ve vysokém tempu – hra se přelévala ze strany na stranu, občas zazvonila nějaká ta tyč. Skóre se otevřelo v sedmé minutě, když standardní situaci panterů sklepl ze vzduchu za záda pražského gólmana Martin Szweda. Obě mužstva se přetahovala o vedení, které si na konci první dvacetiminutovky přivlastnila Sparta.

Před televizními kamerami zazářil Luka Časar, jemuž se vyplatila důkladná rehabilitace s poraněným kolenem. Trvalo mu šest a půl minuty, než své statistiky obohatil o dva vstřelené góly. Hru oživilo také naskočení mezi mantinely v podání Lukáše Uhrinovského, pro nějž to byl druhý start v letošní sezoně. Svůj čas na hrací ploše proměnil v gól a naději na vyrovnání. Bylo vidět, že se navrátilci skvěle připravili na tempo Tipsport Superligy. Po sérií slepených branek se do tříbrankového vedení dostala Sparta, která ale tento náskok ztratila. Stejně se tomu stalo před pár dny na Podvinném mlýně, kde manko dotáhla Ostrava.

Otrokovicím zřejmě pomohl oddechový čas, v němž si svěřenci Karla Ševčíka důrazně vysvětlili, na co si dát pozor. Ve třetím dějství se výsledek utkání postupně vyrovnával. Po neuznaném gólu Panthers, kdy míček nešťastně zasáhl jednoho z rozhodčích, mohl otevřít svůj střelecký účet Lukáš Pešat. Jeho padající střelu za brankovou čáru vyškrábl na poslední chvíli Martin Beneš. Právě oba brankáři sehráli důležitou roli, kdy v nejdůležitějších momentech podrželi své spoluhráče. V polovině šestapadesáté minuty byl faulován Marek Švajný holí Jana Krejči, a tak se domácím naskytla příležitost početní převahy.

Hrající prezident otrokovického oddílu vzal veškerou zodpovědnost na sebe a po kombinaci na vrchu přesilovkové formace propálil vše, co mu stálo v cestě a poslal tento napínavý duel do prodloužení. Halou se od fanoušků ozývalo mohutné „Panthers!“, avšak závěrečný nápor k rozhodující akci nevedl. Otrokovice vyhrály ve zlínské sportovní hale pouze jedno z osmi střetnutí. Tento fakt se nezmění ani po pondělním večeru, protože smrtící ránu vyslal stejně jako v sobotu Robert Košir, čímž zajistil pro svůj tým bonusový bod.

Tabulka soutěže
Obrázek