{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

KOTOUČEK MĚNÍ V RÁMCI SUPERLIGY BRANKOVIŠTĚ

Obrázek ke článku
9. 8. 2017

Přestup na brankářském postu se zrodil mezi dvěma pražskými rivaly. Ze Sparty do Bohemians míří Michal Kotouček. Pětadvacetiletý gólman mění dres v rámci Tipsport Superligy vůbec poprvé. Jak sám přiznal, tak jeho kariéra už potřebovala nový impuls.

Kotouček byl doposud florbalově spojen vždy pouze se Spartou, ale za týmovou jedničkou Martinem Benešem nedostával moc šancí a proto se rozhodl pro změnu. Nyní bude střežit branku Bohemians. „K přestupu mě vedlo to, že jsem potřeboval dostat nový impuls. Ve Spartě jsem strávil celou svoji kariéru, takže pro mě nebylo lehké odcházet. Ona mě vychovala, ale měl jsem potřebu se v kariéře posunout a zkusit něco jiného,“ řekl Kotouček svůj odchod na webu nového působiště.

Pod vedením Michala Jedličky by se nechtěl Kotouček pouze zlepšovat, ale také pomoci s defenzívou, ve které měli Bohemians a bohaté přestřelky v jejich zápase nebývala nouze. „Vím, do čeho jdu, ale těším se. Doufám že i s mojí pomocí se podaří zapracovat na obraně. Na druhou stranu musím říct, že za tu dobu, co jsem tady trénoval, se na obranu klade velký důraz a naše videorozbory se na ni zaměřovaly, ale vždy je co zlepšovat,“ komentovala dále nejčerstvější akvizice Bohemians.

Michal Kotouček se věnuje florbalu již patnáct let a doposud nehrál nikde jinde než za Spartu. V jejím dresu nakoukl poprvé do nejvyšší soutěže v sezoně 2010/2011. Ve většině případů ale do zápasů zasáhl jako střídající dvojka za Martina Benešem. Stále ještě čeká na vychytanou nulu v Tipsport Superlize.

Foto: FbŠ Bohemians

Tabulka soutěže
Obrázek