{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


LIBEREC HLÁSÍ PŘÍCHOD I NÁVRAT, REPREZENTANT PETRÁK JDE ZA BRATREM

Obrázek ke článku
11. 8. 2022

Další pohyby ve svých kádrech hlásí superligové kluby Bohemians a Liberec. Klokani získali juniorského reprezentanta Jaroslava Petráka, do Liberce se pak vrací z hostování Adam Balatka a tým posílí i Vladimír Trčka, který patřil k nejproduktivnějším hráčům 1. ligy mužů.

Florbalisté zpod Ještědu přivábili produktivního útočníka. Trčka v uplynulém ročníku zaznamenal v základní části 47 bodů, další čtyři pak přidal v play-off. Nyní se vrací do míst, kde již dříve působil. V sezoně 2018/19 působil v Liberci v dorostu a juniorce. V Ústí by měl i nadále působit formou střídavých startů.

„Je těžké mluvit o očekávání od nové sezóny, myslím, že superliga bude velice vyrovnaná. Troufl bych si říci, že máme s Libercem co předvést a bojovat o co nejlepší umístění, ale myslím si, že spousta zápasů bude velice náročná a nevyzpytatelná. Na sezonu se neskutečně těším a netrpělivě vyhlížím její start,” říká v oficiální zprávě Trčka.

Spolu s ním se do Liberce vrací i Adam Balatka, jenž uplynulý ročník strávil na hostování v dresu Chodova. Tam odehrál devantenáct střetnutí a připsal si šest bodů. „Za oba kluky jsem moc rád. Co se týče Adama, tak jeho režim bude i díky škole trochu speciální. Jde ale o velmi silného a rychlého útočníka, jakého do týmu určitě potřebujeme. Láďa je trochu jiný typ hráče. Pevně věřím, že jako v juniorech, tak i v mužích ukáže své přednosti, jako je kreativita, chuť do kombinace a zakončení,” cituje zpráva trenéra Petra Saláta.

Čerstvá posila klokanů dosud působila v barvách Panthers Praha. Odtud před minulou sezonou přišel do Bohemky i Petrákův bratr Karel, který hned v úvodu ročníku chytil vynikající formu a v něco podobného doufá i juniorský reprezentant. „Chtěl bych nasbírat co nejvíce zkušeností a zahrát si spoustu těžkých zápasů. Taky bych byl rád bodově prospěšný,” říká mladý florbalista v oficiální zprávě.

S klokany je již nějaký čas v ostré přípravě. „V týmu se cítím dobře. Všichni jsou velmi přátelští a v začleňování mi značně pomohli kluci, které jsem už předtím znal. Rád bych si znovu zahrál s bráchou, ale hrajeme na stejné pozici, takže to asi nevyjde,” popisuje své první měsíce v zeleno-bílém.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek