LIBEREC PROLOMIL ČERNOU DOMÁCÍ SÉRII, CHODOV USPĚL V PRAŽSKÉM DERBY

3. 12. 2017

Páteční přestřelku ovládly Pardubice, které nasázely České Lípě patnáct branek. Otrokovice v posledních pěti minutách ztratily dobře rozehraný duel s Vítkovicemi, kterým nakonec podlehly v prodloužení. Sparta si poradila s trápícím se Znojmem, Mladá Boleslav rozstřílela Ostravu a posunula se na první místo v tabulce. V neděli v pražském derby těsně porazil Chodov Bohemians, Liberec si doma poradil s Brnem a Tatran ztratil dobře rozehraný zápas v Ústí.

Program 15. kola Tipsport Superligy započal již v pátek v České Lípě, kde diváci viděli dvacet tři branek. I ve druhém vzájemném souboji v sezoně vyhrál Sokol, tomu se povedla první třetina, po které vedl 7:3. Nejlepším hráčem hostů byl po právu vyhlášen Teichman, jenž si připsal sedm kanadských bodů (4+3), hattrickem se blýskl Gregor. Česká Lípa prohrála již čtvrtý duel v řadě.

Patnáct minut před koncem základní hrací doby souboje mezi Vítkovicemi a Otrokovicemi navýšili hosté své vedení na rozdíl tří branek, jenže během posledních pěti minut o náskok přišli. Minutu před koncem srovnal svou čtvrtou brankou v zápase Hájek, v prodloužení dokonal obrat domácích Rýpar. Panthers mohli nad Vítkovicemi vyhrát po čtyřech letech, ale ani tentokrát se neradují, navíc přišli o čtvrtou pozici.

Znojmo prohrálo popáté v řadě, Sparta zvládla první třetinu, ve které si vypracovala třígólový náskok. Přestože domácí svého soupeře přestířeli, více než dvakrát se prosadit nedokázali. Mladé Boleslavi se povedl zápas s Ostravou na výbornou, vyhrála vysokým rozdílem, soupeři nastřílela sedmnáct branek. Své osobní statistiky si vylepšili zejména Curney (3+4) a Natov (3+2). Technologové se díky ztrátě Vítkovic posunuli o skóre na první příčku tabulky.

Chodov na domácí půdě v letošním ročníku Tipsport Superligy ještě neprohrál a tuto sérii prodloužil v nedělním derby proti Bohemians. Po brzkém inkasování domácí ještě v první třetině otočili vývoj, nakonec se však museli strachovat o vítězství, jenže Bohemians nedokázali za poslední tři a půl minuty vyrovnat.

Naopak Liberec prolomil černou sérii domácích utkání, když poprvé v letošní sezoně vyhrál na domácí palubovce. Čtyřmi góly se na výhře nad Brnem podílel Ferdan, třemi Salát. Domácím také pomohlo vyloučení Mazánka na pět minut plus do konce utkání za nesportovní chování. Florbalisté z pod Ještědu se díky zisku tří bodů posunuli v tabulce na deváté místo před svého soupeře.

Tatran nezvládl duel na palubovce Ústí, přestože po druhé třetině vedl 5:2. Domácí čtyřmi góly ve třetí části dokonce otočili skóre, Střešovice čtyři minuty před koncem vyrovnaly a zápas dospěl do prodloužení, ve kterém Ústí rozhodlo o třetí domácí výhře v řadě, naopak Tatran už venku nevyhrál tři utkání po sobě. Pěti kanadskými body pomohl domácím Krbec (3+2).