OSTRAVA USPĚLA NA SPARTĚ, LIBEREC OBRACEL S TATRANEM

23. 1. 2021

Čtveřicí atraktivních duelů začal víkend Livesport Superligy. Dařilo se Ostravanům, kteří urvali těsnou výhru na hřišti Sparty, nebo Boleslavi proti Hattricku Brno. Pozicím play-off se přiblížil Liberec po obratu s Tatranem, vítězství bere i Chodov na úkor Black Angels.

Ostrava i podruhé v ročníku porazila Spartu. Svěřenci kouče Tomáše Svačinky zvítězili venku 4:2 a zvládli napínavý závěr utkání. Dvakrát se trefil i Wojciech Malajka, jehož góly přinesly rozhodující rozdíl ve skóre. Polský střelec tak navázal na vydařený minulý víkend, během něhož zaznamenal sedm branek.

Pražané přitom v duelu šli jako první do vedení, když se prosadil Dominik Beneš. Hosté však na sklonku úvodního dějství obrátili a později odskočili také do náskoku 3:2. S ním si vystačili až do posledních minut, kdy ostravský úspěch pojistil Michal Sládek. Zato finální tlak sparťanů zůstal bez využití.

Florbalisté FBC upevnili své místo v nejlepší pětici Livesport Superligy. Zároveň si připsali čtvrtou výhru v řadě a bodovali již osmkrát za sebou. Sparťané naopak zůstali sedmí a ztratili šňůru tří vítězných duelů.

„Chtěli jsme mít pevnou obranu a chodit do brejků, což vyšlo na sto procent. Bylo to především o produktivitě, protože šancí jsme měli minimum, ale proměnili jsme je,“ zhodnotil ostravský trenér Svačinka. Pražský kouč Ondřej Kašpárek viděl problém v koncovce. „Měli jsme ji mnohem slabší než při předchozích utkáních,“ vystihl.

Dva body získal Liberec na hřišti Tatranu, kde dosáhl na výsledek 4:3 po prodloužení. Rozhodujícím gólem se prezentoval Martin Čermák v první minutě přidaného času. Severočeši tak dovršili obrat z 1:3 a přiblížili se příčkám zaručujícím postup do play-off.

Na liberecké otočce se podílel hlavně Prokop Ferdan, jenž zaznamenal dvě branky a jednu asistenci. Tým trenéra Zdeňka Skružného navíc hned dvakrát zužitkoval přesilovku, včetně početní převahy pět na tři v prodloužení. „Ustáli jsme stav 1:3 a snažili se s duelem něco udělat. Počkali jsme si na příležitosti, které jsme i možná trochu se štěstím dokázali využít,“ komentoval Skružný.

Roli favorita obhájila Mladá Boleslav proti Hattricku Brno. Středočeši si poradili s hosty 7:3 a nadále se přibližují čelu tabulky. Na lídra z Vítkovic jim nyní chybí tři body se zápasem k dobru. V pražském derby zdolal Chodov hráče Black Angels 8:5, přestože ještě pět minut před koncem platila remíza. Poslední tři góly ale dal tým z Jižního Města a napravil předchozí zaváhání, kvůli němuž dvakrát ztratil vedení 3:0 a 5:3.

Výsledky 20. kola Livesport Superligy
Sobota 23. ledna

ACEMA Sparta Praha - FBC ČPP OSTRAVA 2:4 (9. Dominik Beneš, 21. Michal Zeman - 17. Wojciech Malajka, 17. Lukáš Herblich, 22. Wojciech Malajka, 60. Michal Sládek) VIDEOOHLASY
Předvýběr.CZ Florbal MB - FBŠ Hummel Hattrick Brno 7:3 (3. Jakub Bína, 8. Martin Tokoš, 12. Jakub Bína, 20. Milan Tomašík, 48. Tadeáš Chroust, 59. Jakub Bína, 59. Milan Tomašík - 7. Luděk Ondráček, 29. Martin Nagy, 54. Jiří Juhaňák) VIDEOOHLASY DOMÁCÍ, VIDEOOHLASY HOSTÉ
Tatran Teka Střešovice - FBC Liberec 3:4p (7. Matěj Havlas, 31. Milan Meliš, 33. Filip Langer - 28. Jan Šoltys, 47. Prokop Ferdan, 55. Prokop Ferdan, 61. Martin Čermák) VIDEOOHLASY DOMÁCÍ, VIDEOOHLASY HOSTÉ
BLACK ANGELS - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 5:8 (29. Matěj Boček, 41. Matěj Boček, 45. Jakub Hromada, 54. Tomáš Hanák, 55. Jakub Hromada - 3. Daniel Maxa, 6. Tom Ondrušek, 19. Daniel Eremiáš, 52. Daniel Eremiáš, 53. Ondřej Vošta, 56. Daniel Eremiáš, 57. Daniel Eremiáš, 60. Marek Vávra) VIDEOOHLASY