TATRAN ROZHODL V SAMÉM ZÁVĚRU, SÉRII SROVNALI I BOHEMIANS

28. 3. 2021

Velkou přetahovanou dovedly k vítězství Střešovice. Druhé čtvrtfinále Livesport Superligy rozhodly gólem třináct sekund před koncem, čímž srovnaly sérii se Spartou. Poprvé v play-off se radovali také Bohemians. Před kamerami ČT Sport porazila Mladá Boleslav florbalisty Black Angels, kteří dlouho byli na dostřel. Podruhé uspěly i Vítkovice nad Ostravou.

Tatran vrátil sparťanům sobotní porážku a upravil stav čtvrtfinále na 1:1. Pražského rivala zdolal 6:4, klíčovou trefu si ovšem připsal až v úplném závěru díky Filipu Langerovi. Ten dával třináct vteřin před závěrečným hvizdem, načež ho doplnil gólem do prázdné branky Petr Brautferger.

Celku Milana Fridricha střelecky sedla první půlka duelu. Když se ve 32. minutě prosadil Milan Meliš, Střešovice vedly již 3:0. Ve třetí třetině ale Sparta zpřesnila zakončení a vyrovnala na 4:4. Nicméně na prodloužení to nestačilo, jelikož z divokého finiše vyšel šťastněji tým domácích.

Trenér Tatranu vyzdvihl dobrý nástup svých hráčů. „Za stavu 3:0 jsme však přestali být na chvilku aktivní a dovolili soupeři dostat se do tlaku. Tím pádem jsme si náskok nepojistili a museli jsme bojovat až do konce,“ uvažoval o výsledku Fridrich.

Podle sparťana Jana Marvánka prospali hosté prvních čtyřicet minut. „Nechali jsme Tatran odskočit, pak jsme se vrátili do zápasu. Rozhodla situace, kdy došlo k faulu před brankou, následovalo asi oprávněné vyloučení a Střešovice ho potrestaly,“ vystihl florbalista.

Stejně jako Tatran dohnali manko ve čtvrtfinále Bohemians. S Chodovem si poradili 8:5, na čemž měl velký podíl Jakub Šárka. Domácí střelec si připsal čtyři branky plus jednu přihrávku a pomohl k vítěznému obratu. Příští týden tak bude série pokračovat na hřišti Chodova za nerozhodného stavu.

Mužstvo z Jižního Města si vypracovalo během první části náskok 3:1. Od další fáze hry se ale více dařilo Bohemians. V posledním dějství potom přišla bohemácká otočka na 8:4, kterou Chodov dokázal pouze kosmeticky korigovat.

„Od druhé třetiny to bylo dost podobné jako včera. Byli jsme trochu lepší, akorát jsme proměňovali šance a přesilovky,“ podotkl za Bohemians Šárka. Zároveň ocenil své spoluhráče, díky nimž zaznamenal pět bodů. „Je to obrovská zásluha celé lajny. Nahrávali mi do prázdné, ale je tomu potřeba jít i trochu naproti,“ řekl.

Druhé čtvrtfinále dovedla k úspěchu Mladá Boleslav. Středočeši tentokrát přetlačili Black Angels 9:5 a po úvodním víkendu play-off jsou stoprocentní. Svěřenci Tomáše Janečka však dlouho měli na dosah remízu. Ještě ve třetí třetině jim scházel pouhý jeden gól na vyrovnání, jenže soupeř poté odskočil. Skóre 2:0 na zápasy drží i Vítkovice díky výhře nad Ostravou, městské derby ovládly bez inkasované branky 6:0.

Výsledky 2. čtvrtfinále play-off Livesport Superligy
Neděle 28. března

Předvýběr.CZ Florbal MB – BLACK ANGELS 9:5 (branky: 3. Milan Tomašík, 4. Jiří Curney, 14. Daniel Šebek, 25. Jan Řehoř, 30. Martin Tokoš, 32. Jiří Curney, 49. Milan Tomašík, 51. Jan Natov, 53. Daniel Šebek - 8. Jakub Renčín, 10. Jakub Hromada, 21. Tomáš Hanák, 42. Jan Hněvkovský, 44. Matouš Burian) VIDEOOHLASY DOMÁCÍ, VIDEOOHLASY HOSTÉ
1. SC TEMPISH Vítkovice – FBC ČPP OSTRAVA 6:0 (branky: 2. Filip Čonka-Skyba, 20. Rostislav Gattnar, 21. Adam Delong, 35. Lukáš Hájek, 37. Jiří Besta, 57. Marek Bräuer) VIDEOOHLASY DOMÁCÍ, VIDEOOHLASY HOSTÉ
Tatran Teka Střešovice – ACEMA Sparta Praha 6:4 (branky: 8. Milan Meliš, 27. Martin Šindelář, 32. Milan Meliš, 54. Bohumil Piskáček, 60. Filip Langer, 60. Petr Brautferger - 43. Jan Marvánek, 43. Josef Juha, 49. Jan Marvánek, 54. Lukáš Ujhelyi) VIDEOOHLASY DOMÁCÍ, VIDEOOHLASY HOSTÉ
FbŠ Bohemians – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 8:5 (branky: 6. Michal Vojtíšek, 21. Jakub Šárka, 23. Jakub Šárka, 43. Jakub Šárka, 46. Jakub Buršík, 49. Jakub Šárka, 56. Matěj Pěnička, 59. Jakub Buršík - 1. Daniel Eremiáš, 9. Jiří Koutný, 10. Petr Majer, 35. Jiří Bauer, 59. Jiří Bauer) VIDEOOHLASY