VÍTKOVICE UDRŽELY NÁSKOK NAD SOKOLY, USPĚLA I SPARTA

13. 2. 2021

Dvě dohrávky přinesla sobotní Livesport Superliga. Florbalisté Vítkovic přetlačili Pardubice a sparťané ovládli boj s Otrokovicemi. Oba týmy tak potvrdily roli favorita v domácím prostředí.

Vítkovice urvaly vítězství 7:5 nad Pardubicemi a drží se tři body za vedoucí Mladou Boleslaví. Svěřenci Pavla Bruse však bojovali až do závěrečné třetiny, jelikož Východočeši stále mohli vyrovnat. Na překvapení proti soupeři ze špičky tabulky ale nakonec nedosáhli.

Domácí hráči měli podařený začátek, když v polovině první fáze vedli 4:0. Pardubice se ovšem vrátily do hry třemi trefami v řadě, které nastřílely ještě do dvacáté minuty. Hosté potom ve zbytku utkání již neprohrávali o více než dva góly a stali se Vítkovicím silným rivalem. Přestože bodově vyšli naprázdno.

Pro mužstvo z Ostravy to je podruhé za sebou, co porazilo tým ze spodní poloviny tabulky výsledkem 7:5. Už ve středečním duelu proti Otrokovicím uspěly Vítkovice stejným skóre. Zato Sokoli podruhé v tomto týdnu utrpěli těsnou ztrátu, když nenapravili předchozí televizní prohru 3:4 s Libercem.

Vítkovický kouč podotkl, že domácí hráči urvali tři body po kostrbatém výkonu. „Měli jsme dobré pasáže, ale někdy nám chyběl pohyb a přehrávali jsme situace. Pak se to zase zlepšilo, takže takové nahoru dolů. Mnohdy se projevovala nekoncentrovanost,“ přiblížil Brus.

„Ze začátku jsme hráli, jako bychom se Vítkovic báli. Pak jsme se vyrovnali jejich hře a trestali jsme z brejků. Ve třetí třetině bych řekl, že jsme je místy i přehrávali,“ shrnul florbalista hostů Matyáš Velc. Podle něj podal tým výkon, který by chtěl předvádět i nadále.

Sparta porazila poslední Panthers Otrokovice jasným výsledkem 8:3. Solidní náskok 3:0 si zajistili Pražané už během prvního dějství a následně ho pouze kontrolovali. Souboj střelecky vyšel Dominiku Benešovi, jenž dal dvě branky a stal se nejlepším hráčem na straně domácích. „Zápas jsme měli víceméně od začátku ve svých rukou. Šlo o to, abychom nepolevili, případně se za takové situace rychle nakopli zpátky,“ zmínil trenér Sparty Ondřej Kašpárek.

Panthers po sérii deseti porážek ztrácí na předposlední Královské Vinohrady čtyři body. Sparťané naopak dohnali Bohemians a bojují o elitní čtverku Livesport Superligy. Oproti klokanům přitom absolvovali o dvě utkání méně.

Vítězné týmy ze soboty čeká i program v neděli. Utkají se totiž ve vzájemném duelu na hřišti Pražanů. Kompletní rozpis najdete ZDE.

Výsledky Livesport Superligy

Sobota 13. ledna

ACEMA Sparta Praha vs. Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE 8:3 (branky: 13. Marek Zouzal, 16. Lukáš Ujhelyi, 17. Mikuláš Krbec, 31. Matěj Čermák, 38. Michal Zeman, 52. Dominik Beneš, 55. Dominik Beneš, 60. Milan Garčar - 34. František Vykopal, 51. Petr Koláčný, 56. Martin Szweda) VIDEOOHLASY
1. SC TEMPISH Vítkovice vs. SOKOLI Pardubice 7:5 (2. Ladislav Mirt, 7. Jan Šebesta, 9. Marek Matejčík, 11. Marek Matejčík, 28. Rostislav Gattnar, 28. Ondřej Sidunov, 52. Adam Delong - 13. David Petržela, 20. David Petržela, 20. Matyáš Velc, 32. Lukáš Prix, 45. Matyáš Velc) VIDEOOHLASY