{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


MAJER MÍŘÍ DO FINSKA! TĚŠÍ SE NA VÝZVY I PŘEKÁŽKY

Obrázek ke článku
30. 3. 2022

Prožil životní sezonu, kterou začal ziskem titulu juniorského mistra světa a ve které byl znovu velkou oporou superligového Chodova. Útočník Petr Majer však nyní přijal novou výzvu a v sezoně 2022/23 bude působit na severu Evropy, konkrétně ve Finsku. Mladý forvard bude oblékat dres týmu F-Liigy Westend Indians.

Majer patřil k základním pilířům celku z Jižního Města, opanoval kanadské bodování mužstva, když nasbíral 59 bodů (28+31) a byl druhý nejlepší ze všech hráčů v lize. Jeho výkony rostly, a tak přišlo vábení ze zahraničí.

Devatenáctiletý útočník nejde do neznámého prostředí, v týmu působil krátce v sezoně 2020/21, kdy byla v Česku soutěž zastavená kvůli karanténě. Nejproduktivnější hráč Chodova si slpní sen, jak sám přiznal na stránkách klubu. „Zahrát si v zahraničí byl vždycky jeden z mých snů a cílů. Když přišla nabídka si ho splnit, tak jsem o tom dlouho přemýšlel, protože je těžké opustit chodovské prostředí, ve kterém jsem toho tolik zažil a naučil se, a které mám tolik rád. Cítím však, že je správný čas na to se posunout jak florbalově, tak v životě dál," prozradil již pro klubový web. Jaké jsou ale jeho cíle do severského angažmá a proč padla volba právě na Indians? Nejen o tom hovoří Majer pro Český florbal.

Petře, jak probíhala jednání s klubem?
Jednání probíhala standardním způsobem, byli jsme ve spojení od začátku roku. Po rozhovoru s trenérem a zformulování kompletní nabídky a podmínek jsem dostal čas na konečné rozhodnutí a novou výzvu přijal.

S jakými cíli půjdete do sezony?
Týmově určitě s těmi nejvyššími, protože věřím, že budeme mít nadějný mladý tým. A osobně bych se chtěl posunout co nejvíce jako hráč, být přínosem pro tým a splnit očekávání trenérů.

​„Chci se posunout dál, jak ve florbale, tak i v životě a věřím, že právě ve Finsku je to správné místo.”

Petr Majer o angažmá ve Finsku.

Co rozhodlo pro přijetí nabídky a byl ještě ve hře nějaký další tým?
Byly i jiné nabídky, ale nejlepší pocit jsem měl z pohovorů s prezidentem klubu i trenérem Westend Indians, který o mně věděl, jak hraji a neznal mě pouze jako bodového hráče. Cítil jsem, že by to mohl být ten nejlepší krok pro můj florbalový rozvoj. Věřím, že Finové dobře pracují s mladými hráči, a že se zde mohu posunout nejvíce.

Stále budete studentem, jak skloubíte misi ve Finsku a školní povinnosti?
Nyní končím gymnázium a po maturitě určitě chci pokračovat dalším studiem. Chtěl bych nastoupit na českou vysokou školu a věřím, že studijní povinnosti bude možné zvládnout současně s pobytem ve Finsku. V Česku mi nabídlo individuální podmínky více škol, takže se budu ještě rozhodovat.

V klubu jste už působil v sezóně 2020/21, hrálo to v rozhodování velkou roli?
Určitě hrálo. Dobré zkušenosti a vzpomínky mi pomohly se rozhodnout, protože na působení v Indians vzpomínám pouze v dobrém. Zároveň je bonusem, že s některými lidmi a trenéry se již známe a vzájemně víme, co můžeme od sebe očekávat, a to jak lidsky, tak i herně.

Na co se těšíte ve Finsku, co bude pro vás klíčové na prvním dlouhodobém zahraničním angažmá?
Klíčové určitě bude se aklimatizovat na nové prostředí, nový tým a být otevřený k novým věcem, které mě mohou posunout. Zároveň se těším na finskou ligu, tréninky a nové výzvy, ale i překážky, které určitě přijdou. Mimoflorbalově se těším, že snad budu mít možnost poznat více finskou kulturu a přírodu.

V čem Vás finské angažmá posune po florbalové a osobní stránce?
To je samozřejmě těžké říct, na to budu znát odpověď možná za rok. Ale doufám, že mě to posune ve všech ohledech nejvíce, jak je to možné. To byl také jeden z hlavních důvodů, proč jsem se nakonec takto rozhodl. Odejít z Chodova a celkově z domova patřilo zatím asi k mým nejtěžším rozhodnutím. Chci se posunout dál, jak ve florbale, tak i v životě a věřím, že právě ve Finsku je to správné místo.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek