{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


MARODKA V BRANKOVIŠTI TATRANU SI VYŽÁDALA LEGENDÁRNÍ NÁVRAT

Obrázek ke článku
4. 2. 2020

Televizní utkání, které otevřelo po reprezentační pauze poslední fázi základní části, nabídlo divákům jeden malý návrat. Na střídačce Tatranu Střešovice se objevila legenda a prezident klubu Tomáš Kafka coby brankářská dvojka. Návrat je však prý vynucený zdravotními trablemi v brankářském kádru Střešovic, a tedy i dočasný.

Od jeho posledního startu v superlize uplynulo 701 dní. Za tu dobu stihl získat mistrovský titul na Slovensku v dresu Trenčína, veteránský mistrovský titul v Česku a stát se prezidentem střešovického klubu. Důvody návratu na střešovickou střídačku v plné polní ale pro jeho klub nebyly příjemné. „Odpadli nám naši mladí gólmani. Jeden před pár měsíci onemocněl mononukleózou, to je celá sezona pryč, a druhý má zase nějaké svalové zranění, takže jsem byl povolán do služby,“  vysvětlil Tomáš Kafka. „Ale je to opravdu po dobu, než se doléčí,“ zdůraznil.

Do utkání přímo nezasáhl, proti Bohemians v malém brankovišti úřadoval Lukáš Kříž. Přesto se Kafka snaží být připraven. „Na tréninky jsem chodil během podzimu hodně sporadicky, ale v této situaci jsem zase začal trénovat naplno a je to pro mě záhul,“ přiznala jednačtyřicetiletá florbalová legenda.

Jak si užíval bytí v kabině tatranského prvního týmu po téměř dvou letech? „Většina kluků už tam v té době (kdy ukončil kariéru, pozn. red.) byla, ale neměli takové role jako mají nyní, ani se to od nich neočekávalo. Jinak ta atmosféra byla dobrá a myslím, že si ten tým dnes alespoň bod zasloužil,“ komentoval těsnou prohru 3:4 v televizním utkání s Bohemians.

Trenčínu loni pomohl na poslední chvíli proklouznout do play-off a nakonec s ním urval premiérový slovenský titul. Chystá se něco podobného i v české superlize, kde je Tatran aktuálně sedmý a bude muset o jistotu účasti v play-off ještě bojovat? „Česká liga má přece jen jinou úroveň než slovenská nejvyšší soutěž. Tam se nám zkrátka podařilo zlepšovat každým zápasem, tady nevím, jestli bude něco takového možné. Tým je mladý a když chytne slinu nebo chcete-li dobrou formu, tak není v play-off nějaké překvapení vyloučeno. Pokud se tam teda dostaneme,“ s úsměvem nepředjímal závěr základní části Kafka.

Tabulka soutěže

Obrázek