{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


MATĚJ KOSTKA O PŘESTUPU DO HATTRICKU: CHCEME BÝT LEPŠÍ NEŽ V LOŇSKÉM ROCE

Obrázek ke článku
14. 7. 2020

Ofenzivní obránce Matěj Kostka téměř po deseti letech mění otrokovický dres a od příští sezony bude působit v dresu brněnského Hattricku, kam míří spolu s Martinem Nagyem. Opačnou cestou se vydávají David Medek a Matěj Hronek. 

Matěji, po zhruba deseti letech opouštíte Otrokovice, jaká pro vás byla tato dekáda?
Těch téměř deset let bylo krásných, jen zhruba na rok a půl jsem hostoval v brněnských Bulldogs. Paradoxně ten největší vrchol přišel hned v první sezoně, kdy jsme postupovali do nejvyšší soutěže.

Postup mezi elitu tedy byl váš nejsilnější zážitek v otrokovickém dresu?
Ano, to pro mě byl nejsilnější zážitek. Doteď na to velmi rád vzpomínám. Bylo to skvělé a vlastně i ta následná superligová cesta byla skvělá a jsem hrozně rád, že jsem u toho mohl být. Moc děkuji za příležitost, kterou jsem již jako junior dostal.

Na koho budete nejraději vzpomínat?
Těch oblíbených spoluhráčů bylo za ty roky spousta. Z aktuálního kádru jsem nejdéle hrál s Michalem Nagyem a Lukášem Petříkem. Určitě bych ale nechtěl zapomenout na Pavla Jurčíka, se kterým se známe od mládí a začínali jsme spolu ve Zlíně. Tam sice byl o kategorii níže, ale později jsme spolu hráli také v Brně a právě v Otrokovicích, i když se teď naše cesty rozdělí.

Patříte mezi velmi ofenzivní obránce, berete to jako svou přednost?
Nevím, jestli to je zrovna přednost, ale určitě mě velmi baví útočit. Nejsem ten typ obránce, který by chtěl jenom stát v zadu a bránit. Rád se pouštím do útočných výpadů a rád si zaútočím i na letních turnajích, které bývají mimo sezonu, tam pravidelně nastupuji na pozici útočníka. Navíc když jsem začínal s florbalem, tak jsem hrál v útoku.

Proč jste si vybral pro nové angažmá zrovna brněnský Hattrick?
Hattrick jsem si vybral proto, že v Brně žiju již osm let a konečně tedy nebudu muset řešit dojíždění a nebudu muset tolik cestovat.  

A co očekáváte od nového angažmá?
Očekávám hlavně nový impulz pro mou dosavadní kariéru. Chtěl bych předávat zkušenosti a zase se něco nového naučit. Věřím, že mi tento krok pomůže a posune dál. Doufám také, že vytvoříme skvělý kolektiv a že výsledky budou velmi dobré.

Nejvíce byste tedy chtěl týmu pomoci prostřednictvím vašich zkušeností?
Ano. Věřím, že jsem jich za těch pár let posbíral docela dost. Určitě bych chtěl pomoci týmu také svými útočnými dovednostmi, protože i podle statistik je znát, že největší problémy Hattricku v minulé sezoně byly s produktivitou útoku, takže si přeji, abychom těch gólů dávali mnohem více.

Sledoval jste Hattrick v průběhu poslední sezony, která byla pro tento brněnský tým nováčkovská?
V Hattricku působí řada florbalistů, se kterými jsem měl možnost působit během mého hostování v Bulldogs Brno, takže jsem tak po očku sledoval, jak se jim bude dařit. Hattrick navíc dlouhou dobu bojoval o postup do Superligy a až před posledním ročníkem se jim to konečně podařilo.

Do týmu míříte spolu s Martinem Nagyem, opačnou cestou se vydávají David Medek a Matěj Hronek, je to pro vás výhoda?
Martin v Hattricku působil již loni, jelikož zde měl hostování, a pro něj je to tak už docela domácké prostředí. Pro mě to ale určitě výhoda je, protože jsme spolu hráli poprvé asi ve čtrnácti letech a kromě pár pauz spolu hrajeme již od mládežnických kategorií, takže jsem rád, že tam takového kluka budu mít.

Jaké to zatím je v Hattricku?
Já jsem bohužel po operaci kolene, takže se zatím zapojuji jen do nějakých tréninků s týmem. Vidím ale, že je příprava velmi intenzivní. Hodně dřeme a hlavně běháme. Přeci jenom sezona se rychle blíží a my chceme být lepší než v loňském roce.

Když se ještě ohlédneme za poslední sezonou v Otrokovicích, jaká pro vás byla?
​Rozdělil bych ji rozhodně na dvě části. Ta první byla úplně úžasná, dařilo se nám a tým dobře šlapal. Bohužel poté přišla ta druhá a krize, která byla obrovská a jen díky soupeřům, kteří se obírali o body, jsme nakonec skončili sedmí a probojovali se do play-off, přičemž jsme za sebou měli šňůru osmi porážek a ve čtvrtfinálové sérii jsme přidali ještě devátou. Teprve potom přišlo první vítězství, které nás mohlo hodně nakopnout a kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby se sezona dohrála.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek