{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

MATEJČÍK DAL HATTRICK A POSUNUL VÍTKOVICE DO SEMIFINÁLE

Obrázek ke článku
19. 3. 2017

​Vítkovický postup se povedl v nejkratší možné době. Čtvrtfinále Tipsport Superligy proti Bulldogs Brno vyhráli svěřenci Pavla Bruse 4:0 na zápasy, i když definitivní jistotu získali až v prodloužení posledního duelu série.

Série se do Brna stěhovala za stavu 2:0 pro hostující florbalisty. Protože obě vítkovická vítězství byla jen o jeden gól, dal se očekávat podobně těsný průběh série také na půdě Bulldogs. A tento předpoklad se potvrdil. Třetí zápas ovládly Vítkovice 5:3 díky brankám ze závěru hrací doby. Klíčový čtvrtý duel měl dokonce ještě dramatičtější rozuzlení.

Bulldogs v prostředním dějství čtvrtého střetnutí prohrávali 2:5. Domácí hráči ale využili maximum svých střeleckých příležitostí a před třetí třetinou na Vítkovice ztráceli pouze jedinou trefu. Skóre se Brňanům poté podařilo obrátit na 6:5, Vítkovice však vyrovnaly a v prodloužení vstřelil postupový gól Marek Matejčík. Pro něj se jednalo o třetí branku v tomto měření sil.

„Odehráli jsme velmi kvalitní zápasy. S Brnem se hraje vždy těžko, zvláště u něj doma. Naštěstí jsme to ale zvládli a postupujeme výsledkem 4:0,“ měl radost strůjce vítkovické výhry. Je si však vědom i toho, že čtvrtfinálová série byla velmi těžká. „Konkrétní moment, který by sérii rozhodl v náš prospěch, asi nebyl. Absolvovali jsme čtyři utkání, jež pro nás dopadla dobře,“ přemítal Matejčík.

Vítkovice tak pokračují do semifinále Tipsport Superligy, kde budou mít jasný cíl. „Je jedno, jestli nás čeká Boleslav, Chodov nebo Tatran. Vytyčili jsme si nějaké ambice a chceme se vrátit do O2 areny,“ burcoval Matejčík.

Petr Kadlec: Všechny zápasy byly jako přes kopírák

Bulldogs se s ostravským soupeřem utkali v rámci play-off už podeváté v historii. A ve všech případech skončila série porážkou Brna. Nejčerstvější zkušenost s Vítkovicemi sdělil zkušený hráč Bulldogs Petr Kadlec: „Pokaždé jsme se přetahovali o jeden gól a Vítkovice uměly dát rozhodující branku. Vedení se střídalo na obou stranách a rozhodovalo se v závěru duelů.“

Jihomoravané tak končí poprvé od roku 2014 ve čtvrtfinále. „Před sezónou jsme poměrně výrazně obměnili kádr. Přišlo mnoho hráčů, kteří hráli první ročník mezi muži nebo měli premiéru na úrovni superligy,“ vysvětloval Kadlec, co mohlo ovlivnit brněnský výsledek v play-off. Konec sezóny přesto není snadné skousnout: „Vítkovice vyhrály všechny zápasy zaslouženě, ale pachuť toho, že všechna utkání byla vyrovnaná, přetrvává.“


Foto: Vlaďka Zoubková

Tabulka soutěže
Obrázek