{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


MICHAL SLÁDEK K VÝKONŮM OSTRAVY: TRÁPÍ NÁS PROMĚŇOVÁNÍ ŠANCÍ

Obrázek ke článku
4. 10. 2019

Hráči Ostravy prožívají nepříjemný úvod sezóny. Z dvanácti možných bodů vybojovali jediný ​a jen díky lepšímu skóre nejsou v superlize poslední. O formě svého týmu mluvil jeho nejproduktivnější hráč Michal Sládek.

Po čtyřech kolech jste třináctí v tabulce superligy. Co říkáte na vaše umístění ze začátku ročníku?
Takový start jsem bohužel nečekal. Věřil jsem, že vykročíme do sezóny správnou nohou a že budeme po všech stránkách dobře šlapat.

Žádné utkání jste přitom neprohráli o více než dva góly. V čem jste oproti soupeřům ztráceli?
Nemyslím si, že by naše zápasy byly nějak tragické. Akorát nás od úvodu ročníku trápí neproměňování šancí. Dokážeme si jich sice vytvořit dostatek, ale ta třešnička na dortu v podobě branek chybí.

Projevil se nějakým způsobem fakt, že jste třikrát ze čtyř duelů dostali první gól?
Rozhodně to není nic příjemného. Navíc když si vezmeme, že ztráta jedenácti bodů hned na začátku superligy se bude těžko dohánět. Ale určitě to neznamená, že je konec. Stále nás čeká 22 zápasů a my uděláme vše pro to, abychom z nich vytěžili maximum.

Od druhého kola působí u týmu nový trenér, jímž je Tomáš Svačinka namísto Karla Ševčíka. Jak se projevil tento impulz?
Řekl bych, že šlo o pozitivní změnu pro kabinu. Plno z nás Tomáš Svačinka trénoval už v mládežnických kategoriích, což je jistě výhoda. „Starší kousky“ si podle mě také s trenérem rozumí a věřím, že z toho ve finále vzejde úspěšná spolupráce.

Sám zatím vedete bodování mužstva díky čtyřem brankám a třem asistencím. Jak se cítíte v takové roli?
Osobně tuto statistiku nijak nevnímám. Nebýt spoluhráčů, které v lajně mám, byl by součet bodů určitě jiný.

V příštích týdnech narazíte na rivaly, kteří se nyní pohybují ve spodní půlce soutěže (Česká Lípa, Hattrick nebo Black Angels). Co od nich očekáváte?
Podle mě to budou daleko těžší souboje než ty proti týmům z horní části tabulky. Role favorita nám úplně nesedí a dominovat po celý zápas je pro nás mnohem náročnější, než se vyburcovat na tvořivějšího soupeře. Doufám, že se s tím popasujeme a začneme konečně sbírat body.

Tabulka soutěže

Obrázek