{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

MLADÁ BOLESLAV A VÍTKOVICE SLAVÍ POSTUP DO SEMIFINÁLE

Obrázek ke článku
19. 3. 2017

V nejkratším možném čase dokázaly své čtvrtfinálové série ukončit týmy Mladé Boleslavi a Vítkovic, které si připsaly čtyři výhry v řadě. Chodov si vítězstvím na půdě Otrokovic zajistil matchball pro příští utkání. Ten ve svých rukou třímá také Tatran Střešovice, který ovšem podlehl na hřišti Bohemians.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF
FbŠ Bohemians – Tatran Střešovice 9:7

stav série: 1:3

Bohemians měli po sobotní prohře nůž na krku. Pokud chtěli prodloužit svou čtvrtfinálovou sérii, museli bezpodmínečně zvítězit. To se jim podařilo a slaví výhru 9:7, která jim zajistí další utkání na půdě soupeře

„Nepodařil se nám vstup do zápasu a i přes závěrečný tlak jsme nedokázali vyrovnat," zhodnotil po zápase trenér Tatranu Luděk Beneš. Jeho slova potvrzuje i jeho protějšek Michal Jedlička. „Tatran do dnešního zápasu nevstoupil úplně koncentrovaně a byl za to po zásluze odměněn. Nám narostlo sebevědomí a těšíme se na další zápas,“ říká.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – Technology Florbal MB 2:14

konečný stav série: 0:4

Mladá Boleslav ukončila čtvrtfinálovou sérii s Ostravou skutečně ve velkém stylu. Po velkolepém představení v moravskoslezské metropoli zaznamenala vítězství 14:2, které bylo čtvrtým, posledním, střípkem do postupové mozaiky.

Trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera ocenil zejména dobrý vstup svých svěřenců do utkání. „Rozhodla první třetina a v ní především to, že jsme, na rozdíl od včerejšího utkání, proměnili své šance. To soupeře zlomilo a po zbytek zápasu už nebyl schopen klást odpor a utkání se dohrávalo,“ říká a děkuje svému soupeři za sérii, ve které jeho tým dokázal dvakrát velmi dobře prověřit. Trenér Ostravy Martin Smeták jeho slova potvrzuje. „Dva zápasy jsme byli schopni držet krok, jinak se série vyvíjela podle předpokladů,“ hodnotí.

itelligence Bulldogs Brno - 1. SC TEMPISH Vítkovice 6:7

konečný stav série: 0:4

Pro brněnské Bulldogs se jedná o velmi hořký konec sezóny. V jednom utkání čtvrtfinálové série Vítkovicím podlehlo o dvě branky, ve všech ostatních pouze o gól, z toho dvakrát v prodloužení. Nedělní prohra je o to bolestnější, že Brno dokázalo ze stavu 2:5 otočit na 6:5. Nakonec však obdrželo ještě dvě branky a sezóna pro něj končí.

„Do poloviny zápasu jsme hráli bez tlaku, potom jsme zápas zbytečně zdramatizovali. Ale i to je pro další průběh play-off důležité,“ myslí si trenér vítězného týmu Pavel Brus. Kouč Brna Jan Kadlec hodnotí sérii jako velice vyrovnanou. „Klidně to dnes mohlo být třeba 3:1 na utkání pro nás, vzhledem k jejich průběhu. Ale nezbývá, než přijmout konečný stav série,“ říká smířeně.

Hu-Fa Panthers Otrokovice – FAT PIPE Florbal Chodov 1:4

stav série: 1:3

Otrokovicím se proti Chodovu nepodařilo zopakovat podobný kousek, jako v sobotním utkání. V dalším gólově dietním utkání tentokrát zvítězili hosté poměrem 4:1 a na své hřiště si odvážeji matchball.

„Dnes jsme možná poprvé hráli opravdu play-off. Trpělivou hrou jsme postupně utahovali a naprosto zaslouženě zvítězili,“ hodnotí trenér Chodova David Podhráský s tím, že do Otrokovic se s týmem již vracet nechce. Jeho trenérský protějšek Karel Ševčík lituje neproměněných šancí svého týmu. „Dnes byl největší rozdíl v produktivitě. Zápas se lámal za stavu 1:2, kdy jsme nedokázali proměnit vyložené šance,“ říká.

Další program play-off Tipsport Superligy

Úterý 21. března

18:45 Tatran Střešovice – FbŠ Bohemians
20:30 FAT PIPE Florbal Chodov – Hu-Fa Panthers Otrokovice

PLAY-DOWN
ACEMA Sparta Praha – Kanonýři Kladno 6:4

stav série: 1:1

Kladno nedokázalo navázat na sobotní výhru a Spartě podlehlo 4:6. Na svou půdu si tedy odváží jeden bod ze hřiště soupeře. Sparta naopak před přesunem do Kladna získala potřebné sebevědomí.

„Věděli jsme, že dnešní utkání bude těžší. Dlouho nám trvalo, než jsme se dostali do hry a jen výborný brankář Pech nás držel dvě třetiny na dostřel. Zbytečně moc vyloučení nás stálo síly, které jsme potřebovali na konci, abychom utkání ještě více zdramatizovali,“ hodnotil po zápase trenér Kladna Jan Zahalka.

FBC Liberec – Sokol Pardubice 3:4

stav série: 1:1

Pardubice, podobně jako Sparta proti Kladnu, dokázaly srovnat stav série s Libercem. Těsným vítězstvím 4:3, které dvě a půl minuty před koncem vystřelil Ivo Teichman, si zajistily výhodnou pozici před stěhováním série na svou půdu.

„Dneska z naší strany zlepšený výkon. Splnili jsme, co jsme si před zápasem řekli. Myslím, že jsme dnes tahali za delší konec a kdybychom proměnili všechny svoje šance, tak jsme mohli rozhodnout dříve,“ myslí si trenér Pardubic Milan Koubek. Jeho soupeř Jan Král tak úplně nesouhlasí. „Únava ze včerejška se projevila na hře obou týmů. Tak jako dnes vyhrály Pardubice, jsme mohli v zvítězit taktéž,“ říká.

Další program play-down Tipsport Superligy

Sobota 25. března

19:30 Kanonýři Kladno – ACEMA Sparta Praha
20:00 Sokol Pardubice – FBC Liberec

Tabulka soutěže
Obrázek