MLADÁ BOLESLAV ZÍSKALA TITUL!

21. 4. 2018

Poslední zápas mužské Tipsport Superligy měl opravdové grády. Do vedení se dostaly Vítkovice, ale mladoboleslavští florbalisté nesložili zbraně. Ve třetí třetině překlopili skóre na svou stranu a když už to vypadalo, že jim titul pro mistra České republiky nemůže utéct, nakonec muselo rozhodovat prodloužení, v němž obstáli právě oni.

6 : 5p
2:31:02:2 1:0
Branky: 11. Jan Natov, 19. Jan Jelínek, 22. Petr Kološ, 53. Milan Tomašík, 59. Jiří Curney, 69. Milan Tomašík - 4. Martin Tokoš, 13. Josef Rýpar, 16. Jan Šebesta, 59. Martin Tokoš, 60. Martin Tokoš

Superfinále mužů odstartovalo v úplně odlišném stylu než to ženské. Pět gólů viděla zaplněná Ostravar Aréna už v první třetině, kdy se do vedení dostali domácí florbalisté. Po necelých čtyřech minutách dostal přihrávku na střed hřiště Martin Tokoš a střelou doprostřed brány rozpoutal v aréně peklo. Na obou stranách bylo vidět vysoké nasazení, a hlavně plno šancí. O vyrovnání nebylo nouze – Jan Natov po nepřesném zakončení odčinil své zaváhání a trefil míček nad ležícího Lukáše Součka. Ten se v prvních dvaceti minutách blýskl pár famózními zákroky. Po rozmíšce u mladoboleslavské střídačky si šel na dvě minuty odpočinout Jakub Gruber, avšak jej z trestné lavice vysvobodila akce na jeden dotek, na jejímž konci stál Josef Rýpar.

Poprvé do dvoubrankového vedení odskočili vítkovičtí muži. Po prosmýknutí Martina Tokoše přihrával Adam Delong na nabíhajícího Jana Šebestu a ten se z blízkosti nemýlil. Čtyřiadevadesát vteřin před první sirénou ještě stihl vstřelit kontaktní gól exvítkovický Jan Jelínek, jenž nikým neatakován zamířil do horní poloviny Součkovy klece.

Během druhé dvacetiminutovky se hráčům mířidla trošku zklidnila a k vidění byla pouze trefa Petra Kološe z dvaadvacáté minuty. Tvrdou ránu vyslal na bránu Mladé Boleslavi ještě Lukáš Hájek, ale jeho jmenovec Bauer zakročil včas na správném místě. Dvě minuty před koncem prostřední části hry blokoval hůl ve slibné akci technologů Martin Tokoš, a tak byl poslán na trestnou lavici. Loňský vicemistr ale svou početní výhodu ke vstřelení rozdílové branky nevyužil.

V sedmnácté vteřině třetího dějství mohlo být vyrovnáno, kdyby navrátilec Lukáš Řezanina trefil ze vzduchu mladoboleslavské zařízení. Přes osm tisíc diváků sledovalo heroický výkon všech aktérů tohoto superfinálového utkání, jenže vůbec nečekali, co je ještě čeká. Přestože Mladá Boleslav už vedla 5:3, rytíři během několika vteřin srovnali a poslali duel do prodloužení. To trvalo téměř do samého konce, než vystřelil premiérový titul pro Mladou Boleslav Milan Tomašík.