{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


MLADÁ KREV V OSTRAVĚ. CHTĚJÍ PRACOVAT, TĚŠÍ KAPITÁNA

Obrázek ke článku
24. 8. 2020

Ostravě se minulý superligový ročník nevydařil podle představ. Spousta zranění, změn a nakonec boj o desáté místo. „Řekl bych, že realita byla daleko za očekáváním,“ přiznává kapitán Dominik Klimscha. Nyní ale FBC hodlá svou reputaci napravit.

Papírově to před startem ligy vypadalo, že bude ostravský klub pokukovat po první čtyřce v tabulce. Ke konci základní části byli ale muži FBC rádi, že unikli play-down. První negativní náznak přišel hned ze startu sezony, kdy se zranili hned čtyři kvalitní obránci - Jiří Šebesta, Patrik Posselt, Erik Moravčík a Jiří Juhaňák. Po prvním odehraném kole navíc přišla změna trenéra a tým se dlouhou dobu hledal. Dalo by se říct, že se ostravský kádr dostal zpátky do sedla až ke konci sezony, kdy dotahoval bodovou ztrátu.

To byla také chvíle, kdy do ostravského klubu zamířila finská posila Panu Kotilainen. Rodák z Jyväskylä se pohybuje ve finské nejvyšší lize již od roku 2009. Během deseti odehraných sezón se svým týmem Happee získal jeden titul v sezoně 2013/14 a dvě stříbra v ročnících 2014/15, 2017/18. Za 208 utkání, do kterých nastoupil, stihl posbírat 170 bodů a Ostrava byla velice zvědavá, jak se tato posila prosadí v superlize.

„První zápas s Chodovem jsme byli z jeho výkonu docela rozpačití, ale v dalších zápasech už ukazoval zkušenosti z finské ligy a hrál s velkým přehledem a klidem,“ zhodnotil skandinávskou návštěvu kapitán Klimscha. Starší bratr slavnějšího Petera Kotilainena nastoupil do pěti zápasů, v nichž vstřelil šest branek a na tři nahrál. V novém ročníku už ale v moravskoslezské metropoli působit nebude.

Boj o záchranu před play-down Ostrava však i díky této pomoci úspěšně zvládla a skončila na bezpečném desátém místě. Spolu s nimi se zachránil také Liberec, který získal o dva body víc a obsadil devátou příčku. „Můžeme se společně s Libercem „pochlubit”, že jsme jako jediné dva týmy v ČR regulérně ukončily ligovou sezonu,” usmívá se Klimscha.

Do následující sezony tým vstupuje výrazně omlazen. Odešlo mnoho zvučných jmen, za to přišla mladá krev, která by FBC měla hnát kupředu svou dravostí. „Věhlasných příchodů sice není v porovnání s odchody tolik, ale zato přišli lidi, kteří na sobě chtějí pracovat,“ vyzdvihuje ostravský kapitán.

A jaké cíle si FBC před novým začátkem dává? „Rádi bychom usilovali o play-off. Já osobně bych byl rád za pětatřicet bodů dva zápasy před koncem základní části a jistotou sedmého nebo šestého místa,“ líčí Klimscha. „Musíme ale začít pracovat i na takových věcech, jako je náš přístup k florbalu, naše prezentace, loajalita ke klubu nebo pověst,“ dodává.

Změny v kádru

Příchody: Petr Kittel, Lukáš Pešat (oba Otrokovice), Lukáš Herblich, Kryštof Malina (oba Vítkovice, hostování), Marcel Jakubec (Vítkovice), Martin Janík (Petrovice), Jan Klinka (Kopřivnice), Petr Burýšek, Vladislav Kittel (oba Rožnov), Lukáš Svačinka (MVIL)
Odchody: Jiří Bauer (Chodov), Jiří Juhaňák, Ondřej Kolajta (oba Hattrick Brno), Jan Daniš (Astra Samen), Štěpán Laja (Havířov), Patrik Posselt (Opava), Petr Stejskal

A jak se ostravskému kapitánovi Dominiku Klimschovi dařilo v anketě 3x20 na předsezonním hráčském setkání? Dozvíte ve videu níže. Na mobilních zařízeních jej můžete zhlédnout ZDE

Tabulka soutěže

Obrázek