{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


MOMENT TÝDNE: FAIR PLAY GESTO FILIPA FORMANA

Obrázek ke článku
4. 12. 2020

Povedený návrat na domácí palubovky prožil o uplynulém víkendu Filip Forman. Český talent se po návratu ze Švédska blýskl během dvou víkendových utkání devíti body a potvrdil tak svoji formu ze země kolébky florbalu, kde v dresu Kalmarsundu zářil po boku Kima Nilssona a Marcuse Johanssona. Osmnáctiletý mladík se kromě bodové produkce taktéž uvedl skvělým fair play gestem v utkání proti Vítkovicím, kdy za stavu 2:1 pro Pražany nechal odvolat nařízené trestné střílení. Klokani utkání na hřišti soupeře sice nakonec ztratili, ale Formanovo gesto fanoušci zvolili ve facebookové anketě Českého florbalu za nejlepší moment týdne.

Svůj vydařený víkend odstartoval už v sobotu v podvečer, kdy třemi brankami a stejným počtem asistencí pomohl k vysokému vítězství Bohemians nad Českou Lípou 15:6.

V neděli čekala Formana společně se svým týmem poněkud těžší výzva. Klokani totiž zajížděli na palubovku doposud neporažených Vítkovic. Zelenobílí začali velmi dobře a i díky Formanově asistenci vedli po první části 2:1. Inkriminovaný moment přišel ve 23. minutě. Jakub Buršík hledal za obranou vítkovických právě Formana, ještě před ním ale stačil míček zasáhnout Šimon Kusczera. Podle rozhodčích si ale vítkovických hráč počínal proti pravidlům a nařídili trestné střílení. Filip Forman rozhodčím sdělil, že v rozhodující moment domácí hráč vysokou holí určitě nezahrál, ti tak trestné střílení odvolali.

Po tomto velmi pěkném gestu ale přebrali otěže domácí a pěti brankami během druhé části zlomili utkání ve svůj prospěch. I přes mohutné stahování náskoku se svěřencům Michala Jedličky vyrovnat nepodařilo a prohráli na hřišti vedoucího celku Livesport Superligy těsně 7:8. Forman během zápasu stihl ještě nasbírat další dva body za vstřelenou branku a asistenci a posunul tak svůj bodový zápis v této sezoně na číslo 21, což ho řadí na paté místo produktivity celé soutěže.

Jak by nedělní duel vypadal, kdyby třeba právě Filip Forman proměnil trestné střílení? To nikdo neví. Útočník Bohemians však ukázal něco mnohem cennějšího než svůj známý florbalový um. Předvedl pravé sportovní hodnoty a šel snad příkladem dalším hráčům, jak se v podobné situaci zachovat.

Tabulka soutěže

Obrázek