MOMENT TÝDNE: SMRŠŤ SPARTY, ŠMÍD, HÁJEK, ČI OTOČKA?

12. 1. 2021

Také po Novém roce vyhlašuje Český florbal anketu o nejlepší moment Livesport Superligy předešlých dní. Hlasování je už nyní možné prostřednictvím facebooku. Vyberte příslušný emotikon a hlasujte pro událost, která vás v minulých dnech zaujala v elitní mužské soutěži nejvíc.

A co je tentokrát v nabídce?

1) Šestigólový obrat Bohemians

Když po čtrnácti vteřinách třetí třetiny zvyšoval Jan Savický náskok Pardubic na čtyři branky, nevypadalo to s akciemi Bohemians na bodový zisk zrovna vábně. Jenže pak přišla kanonáda. Zezulka! Šárka! Malič! Pěnička! Punčochář! A zelenobílí rázem vedli. Pardubice ještě stihly minutu před koncem srovnat, šťastnější ale ze zápasu odcházeli Pražané. V prodloužení nejdivočejšího duelu 19. kola Livesport Superligy se totiž trefil podruhé v zápase Jan Malič, uzavřel skóre na konečných 11:10 a vystřelil Bohemians bonusový bod.

2) Šmíd prožil devítibodový víkend

Pořádně náročný víkend prožili florbalisté Pardubic. Los Livesport Superligy jim v tomto případě zrovna dvakrát nepřál, hned po sobě totiž narazili na Bohemians a Vítkovice, což jsou celky, které mají ambice na příčky nejvyšší. Přestože Sokoli vydřeli jen bod, tak ostudu rozhodně neudělali. Zářil především devatenáctiletý Adam Šmíd, který na půdě Bohemians nasbíral úctyhodných šest bodů za dvě branky a čtyři asistence. Kvalitní výkon podal i o den později proti Vítkovicím, kdy dvakrát mířil přesně a jednou si připsal gólovou přihrávku.

3) 78 vteřin, čtyři branky Sparty

Pro favorizanou Spartu se domácí utkání 19. kola Livesport Superligy s Libercem nevyvíjelo podle představ. Pražané nezvládli úvod závěrečné periody a prohrávali o dvě branky. Pak ale přeřadili minimálně o dva stupně výš. Během pouhých 78 sekund se postupně trefili Ujhelyi, Pruner, Bachmaier a Čermák a zvrátili výsledek ve prospěch Sparty. Domácí nakonec zvítězili po napínavé poslední dvacetiminutovce 7:5.

4) Osm bodů Lukáše Hájka

Není náhoda, že se vítkovický Lukáš Hájek drží v elitní desítce kanadského bodování Livesport Superligy. Další skvělý výkon přidal v neděli, kdy si moravský celek vyšlápl na Pardubice a zvítězil vysoko 14:7. Hájka bylo plné hřiště. Střely, přihrávky, bylo mu to jedno. Osmadvacetiletý útočník čtyřikrát rozvlnil síť sám a čtyřikrát pomohl ke gólu svým spoluhráčům přesnou nahrávkou. Fantastický výkon kořeněný týmovým úspěchem.