MÝCH PĚT BRANEK JE ZÁSLUHOU CELÉHO TÝMU, MÍNÍ MALAJKA

22. 1. 2021

Druhý týden po sobě ovládl hlasování o nejlepší moment týdne individuální výkon hráče. Tentokrát jde o ostravského útočníka Wojciecha Malajku. Polský kanonýr si dosud za 18 odehraných zápasů připsal celkem 32 bodů, svým nedělním výkonem na palubovce Hattricku Brno však tuto statistiku drasticky vymrštil, když vstřelil hned pět branek. Svým výkonem si pak ve facebookové anketě Českého florbalu vysloužil nejvíce hlasů.

Ostravský Malajka otevřel skóre zápasu 16. kola Livesport Superligy již ve čtvrté minutě první třetiny, kdy mířil přesně v přesilové hře. Pak ale přišel útlum a domácí Hattrick dvojicí rychlých branek otočil vývoj zápasu na svou stranu. Aby nezakrněl, byl v 17. minutě vedením ostravského klubu vyslán na nařízené trestné střílení. Aniž by cokoliv vymýšlel, vzal míček, dovezl ho k bráně a přesně zakončil.

„Upřímně jsem nevěděl, že ten nájezd pojedu já. Když jsem zjistil, že mě trenér vybral, tak jsem už věděl, že ho proměním. V hlavě jsem měl jen jednu variantu - můj klasický „řez“ do strany a rána proti tyči stačila na to, abych soupeřova brankáře prostřelil,“ uvádí útočník Malajka zpětně.

Tím ale jeho střelecký účet nebyl zdaleka u konce. Svůj hattrick na půdě Hattricku symbolicky zakončil tři vteřiny před závěrečným hvizdem první periody. „Už na rozcvičce jsem se cítil velmi dobře, i tam se mi dařilo dávat góly. Od začátku zápasu jsem se nastavil tak, abych byl velmi efektivní. Ale je to zásluha celého týmu, tolik gólů bych bez nich nedal,“ míní s úsměvem.

Protože si nechtěl vyplýtvat všechny ostré náboje ještě před polovinou zápasu, počkal si polský florbalista až na 39. minutu, ve které si chytře vyčíhal chybu soupeře v rozehrávce. Jak správně očekával, chyba přišla, on vzal míček a zavěsil. Stav byl tehdy 7:3 pro hostující celek FBC Ostrava, ale protože se jistě všichni hráči poučili z toho, že čtyři góly na výhru nestačí, přidávali žlutomodří florbalisté branky další.

Jelikož už se z toho stala docela rutina, nechal si polský útočník svůj pátý gól na minutu končící na číslovku devět. V čase 59:38 se k němu totiž vrátil míček, který chvíli před tím chytnul soupeřův brankář. Když Malajka „mrknul“ na časomíru a zjistil, že je jeho čas, nekompromisně zavěsil darovaný míček za záda maskovaného muže a zastavil tak své brankové hody na číslovce pět.

Mohlo by se zdát, že ostravský forvard vyčkával vždy až na závěrečnou minutu každé třetiny tak, aby soupeři uštědřil co největší ránu. Prozradil však, že se jednalo pouze o šťastnou shodu okolností. „Určitě to nebylo plánováno, můj spoluhráč vystřelil na bránu a já stál dobře před gólmanem, takže jsem skóroval tři vteřiny před koncem třetiny. Druhou trefu naopak klasicky vytvořil Michal Sládek a v takových chvílích se nemýlím,“ dodává sebejistě.

Vstřelit pět gólů v jednom zápase se nepodaří každému. Když už se to ale povede, svádí to k myšlenkám, zda se to může povést zase. „Je to pro mě těžké říct, nemyslím na to. Prioritou pro mě je hrát dobrý týmový florbal a vyhrávat zápasy. Ale jako útočník chci dávat góly, což se mi zatím daří velmi dobře,“ uzavírá.