{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


NA NIC JINÉHO NEŽ ZÁCHRANU NEMYSLÍME, HLÁSÍ KAPITÁN GÁL

Obrázek ke článku
9. 2. 2021

Otrokovičtí Panthers prozatím neprožívají úspěšný ročník. Se ztrátou čtyř bodů okupují poslední příčku superligové tabulky. Motivaci do žil k záchraně superligové příslušnosti jim má vlít nový hlavní trenér Karel Ťopek, výpomoc talentovaných lotyšských mladíků či nově zvolený kapitán Ladislav Gál. „Sezona je prozatím velmi náročná. Nedařilo se ani týmu, ani mně samotnému,“ říká slovenský florbalista.

Nedávno jste se stal kapitánem Otrokovic. Jak se s novou rolí sžíváte?
Myslím si, že se moje role a postoj výrazně nezměnily tím, že jsem se stal kapitánem. Jako pozitivum vnímám možnost více komunikovat, protože je to moje oblíbená činnost jak v osobním, tak i pracovním životě.

Váš tým se prozatím nachází na poslední příčce superligové tabulky, novým hlavním trenérem se stal Karel Ťopek. Věříte, že změna ve vedení mužstva bude tím správným impulzem k záchraně příslušnosti v nejvyšší soutěži?
Určitě ano. Karel má důvěru celého týmu a již nyní cítíme změny. Většina z nás vyšla z komfortní zóny a snažíme se jít na dno svých sil. Pokud to bude takto pokračovat i nadále, věřím, že superligu udržíme.

V posledním kole jste na domácí palubovce svedli brankovou přestřelku s Chodovem, kde jste vedli už 6:2, ale nakonec si výhru v prodloužení odvedl pražský celek. Jak utkání hodnotíte?
V zápase s Chodovem jsme tomu šli naproti. Podařilo se nám téměř vše, co jsme chtěli, a na druhé straně to Chodovu se finální fázi často odskakovalo. To, že se nám nepodařilo zápas udržet, je těžké hodnotit, možná nám chyběla zkušenost dohrát zápas ve větší pohodě. Stále jsme chtěli útočit, a tak měl soupeř více šancí na vyrovnání.

V dalším kole vás čeká souboj s Vítkovicemi. Co od tohoto utkání očekáváte?
Je jasné, kdo bude favoritem tohoto zápasu. V naší situaci se ale nemůže ohlížet na soupeře. Musíme jít do toho s tím, že do něho dáme skutečně všechno, a pokusíme se Vítkovice překvapit. V tomto zápase můžeme pouze získat.

Vy sám jste kmenovým hráčem právě vítkovického celku. Bude utkání pro vás tedy speciální? Máte o to větší motivaci?
V Otrokovicích jsem už třetí sezonu a kromě toho, že Vítkovice jsou jeden z top týmů v republice, pro mě tento zápas nijak speciální nebude. Samozřejmě motivace vyhrát tento zápas je veliká, ale to platí pro celý tým bez ohledu na to, kdo v tom týmu hrál.

Před několika dny se k vašemu týmu přidali i tři lotyšští hráči, Reinis Rudzitis, Rudolfs Vilmanis a útočník Valters Lapinš. Máte představu, jak se klubu hráče podařilo získat?
Vedení se snažilo zvýšit konkurenci a díky nadstandardním vztahům s Vítkovicemi se podařilo získat tři talentované Lotyše. Velkou měrou se na jejich příchodu podílel Pavel Polakovič.

Jak prozatím hodnotíte jejich vystoupení a přínos pro mužstvo?
Jsou to mladí hráči s velkým potenciálem. Mně je navíc jejich povaha velmi sympatická, a když spolu cestujeme na tréninky z Ostravy, máme poměrně dost času se o sobě dozvědět více. Herně nám do týmu přinesli o něco jiný styl hry, který nám v zápasech jistě může velmi pomoci.

Jedná se o krátkodobou výpomoc, nebo jde o dlouhodobé spojení?
Primárně jsou u nás do doby, dokud se znovu nespustí jejich lotyšská liga, a taktéž, pokud budou zvládat svoje školní povinnosti.

To jsme ale lehce odbočili, pojďme se ale vrátit k vám. V této sezoně jste zaznamenal deset bodů v patnácti zápasech. Panuje u vás spokojenost jak z hlediska bodového příspěvku, tak i herní praxe?
Spokojený se sebou určitě nejsem. Tato sezona je prozatím velmi náročná. Nedařilo se ani týmu, ani mně samotnému. Navíc jsem byl začátkem prosince pozitivně testovaný na covid a po dlouhé přestávce jsem se hned při prvním zápase zranil. Věřím, že všechno zlé zlomím a společně s týmem zakončím sezonu radostně.

V Otrokovicích jste na ročním hostování. Plánujete po sezoně návrat do mateřských Vítkovic, setrvání v Panthers, či úplně jinou variantu?
Momentálně mám v hlavě jediný plán. Udělat vše, co je v mých silách, abychom s chlapci zachránili pro Otrokovice superligu. Nad další sezonou jsem se zatím vůbec nezamýšlel.

Na závěr si neodpustím otázku na fenomén, který je kolem nás již téměř rok. Kvůli neupadajícímu koronaviru by se nyní měly zpřísňovat podmínky pro cestování mezi českou a slovenskou republikou. Máte vůbec možnost na rodné Slovensko cestovat, aby nebyly ohroženy vaše povinnosti v Česku? Jak celkově celou pandemickou situaci prožíváte?
Osobně to zatím nijak výrazně nepociťuji, protože běží sezona a prostor na cestu domů bych neměl ani tehdy, kdyby tato omezení nebyla. Pracovně jsem přešel na home office, tudíž ani z této stránky se nejedná o výraznou komplikaci. Samozřejmě ale asi jako každý, tak i já doufám, že co nejdříve vrátíme do „normálu“.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek