{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek
Obrázek

​​

NASKOČÍ KAPITÁNI DO SUPERFINÁLE?

Obrázek ke článku
6. 4. 2019

Účast kapitánů Petra Novotného z Mladé Boleslavi a Tomáše Sladkého z Vítkovic je týden před superfinále obestřena rouškou tajemství. Oba hráči zatím v prohlášeních, zda se objeví přímo na hřišti Ostravar Arény, zůstávají opatrní.

Když se ohlédnete za semifinále, jaké pro vás bylo?

Novotný: Bylo to určitě nejlepší semifinále, co jsme kdy odehráli. Někteří naši hráči potvrdili svou formu ze základní části, někteří ji načasovali přesně na semifinále. Sešlo se to dobře. Klíčové také bylo, že jsme nenechali Chodovu klid na balónku. Trenér zvolil dobrou taktiku a ani na moment jsme z jeho pokynu neustoupili. Byla radost to sledovat.

Sladký: Velmi poučné. Dokázali jsme nejen sobě, že rychlý a kombinační florbal je stále mnohem efektivnější než tvrdost a hrubá síla. Ve třetím utkání jsme sice podali nejhorší výkon v play-off, 4:0 na zápasy je i přesto zasloužený výsledek série.


Vidíte zápasy jinak, když nemusíte hodnotit svou vlastní hru?

Novotný: To rozhodně ano. Bez emocí, které hráč logicky prožívá, vypadá vše celkem jasně. Od rozhodčích nevnímáte vše jako křivdu, provokacím soupeře se smějete. Všichni hráči, kteří umí vnímat jen svoji hru, mají obrovskou výhodu. To se já už ale asi nenaučím (smích).

Sladký: Zápasy vidím podobně, jen mám více klidu pro vnímání hry soupeře. Na tento pohled ze střídačky jsem ale zvyklý z trénování juniorů, jen to svrbění rukou je nezvyk (úsměv).


Jaká je teď vaše role a přínos týmu?

Novotný: Přínos asi žádný (smích). Náhradník, tak se říká ve sportu mé roli. Z různých zdravotních důvodů jsem v letošní sezóně nastoupil asi jen ke třem zápasům. Věk nikdo nezastaví. Já jsem ale moc rád, že mohu být klukům ještě na blízku.

Sladký: Na konci čtvrtfinále mě ze hry vyřadilo zranění, ale nevynechal jsem jediný trénink nebo zápas, snažil jsem se být maximálně nápomocen jak týmu, tak trenérům. Snažím se udržovat emoce na té správné úrovni a předávat své postřehy hráčům ihned po vystřídání. Celkový obraz hry pak konzultujeme s trenéry po každé třetině. Snad to všechno mělo nějaký ten přínos.


Mohou fanoušci doufat, že vás v superfinále uvidí přímo na hřišti?

Novotný: Doufat jistě mohou. Myslím ale, že by se měli raději zaměřit na hráče s čísly 40 a 88 (Novotného spoluhráči Jiří Curney a Jan Natov, pozn. red.). Někdy si připadám také jako jejich fanoušek a ne spoluhráč. Jak se říká v mém oblíbeném filmu: „Ať řeknou, že jsem žil v dobách Hectora, krotitele koní. Ať řeknou, že jsem žil v dobách Achillea. Ať řeknou, že jsem žil v době, kdy se po florbalových hřištích proháněli tito dva borci.“

Sladký: To se nechte překvapit!

Tabulka soutěže
Obrázek