{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

NOVÁČEK SI VYŠLÁPL NA ÚŘADUJÍCÍHO MISTRA, OTROKOVICE PŘESKOČILY TATRAN

Obrázek ke článku
6. 10. 2019

O velmi zajímavý výsledek se v pátém kole Superligy florbalu postarali Black Angels. Nováček soutěž totiž doma zvítězil nad úřadujícím mistrem z Vítkovic. Hattrick Brno bojoval o první výhru s Královskými Vinohrady, které nakonec uspěly 7:4. Duel týmů z prostředka tabulky zvládly lépe Otrokovice, když přetlačily o gól Tatran.

Dva týmy ze spodních pater tabulky se v sobotu v rámci 5. kola Superligy florbalu utkaly na Vinohradech, nakonec z duelu vyšel vítězně domácí Sokol, jenž slavil výhru podruhé v řadě, naopak Hattrick zůstává na úplném konci tabulky. Královské Vinohrady měly dobrý vstup do zápasu, čehož dokázaly využít. Brňané sice po celou dobu dotahovali, třikrát se dostali na dostřel jediné branky, ale domácí si své vedení uhlídali až do konce.

Překvapení se zrodilo z utkání mezi nováčkem Black Angels a úřadujícími mistry z Vítkovic. Ostravané šli v sedmé minutě do vedení, Black Angels ale rychle odpověděli a o tři minuty později už to byli oni, kdo tahal za delší konec. Do poloviny zápasu si vypracovali tříbrankový náskok, který sice ztratili, ale ve 46. minutě šli znovu do vedení a těsný náskok udrželi až do konce.

Pardubice nepřijely do Mladé Boleslavi v kompletní sestavě, přesto šly jako první do vedení. To jim však příliš dlouho nevydrželo a na začátku druhé části už prohrávaly o čtyři branky. Technologové jasně přestříleli svého soupeře, v druhé polovině utkání se jim už tolik nedařilo v zakončení, přesto slavili výhru 8:3 a udrželi se na čele tabulky.

V gólovou přestřelku se strhlo utkání v České Lípě, kde padlo celkem devatenáct branek, což je suverénně nejvíce ze všech čtyř sobotních duelů. Česká Lípa navázala na svůj dobrý výkon z domácího utkání proti Vítkovicím a po celých zápas se držela ve vedení, Ostrava tak zůstává i nadále bez vítězství.

Důležité body získaly Otrokovice, které doma vyhrály nad Tatranem 4:3. Panthers dali všechny branky už v prvním dějství a jejich soupeř následně už nevyrovnal. Pro domácí hráče to znamená, že se minimálně do pondělí posunou na páté místo tabulky. Stejným výsledkem bodoval také Chodov proti Liberci, kdy Severočeši marně dotahovali ztrátu 0:4 po necelých 25 minutách hry. Pražané se tím připojili po bok dosud bezchybného Technology Mladá Boleslav.

Tabulka soutěže

​​

​​

Obrázek