{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

NOVÁČEK Z KLADNA ÚSPĚŠNĚ ZAHÁJIL SVOU ZÁCHRANÁŘSKOU MISI

Obrázek ke článku
18. 3. 2017

V sobotu vypukly boje o udržení v Tipsport Superlize. Kanonýři Kladno zavítali na půdu Sparty. Pražané jsou podle mnohých mírným favoritem série, to však v úvodním utkání neprokázali. Kladno si odváží první bod za vítězství 7:4.

Před třemi týdny Sparta dokázala Kanonýrům uštědřit debakl 13:4. Lecko jistě očekával, že v podobném duchu se bude odvíjet i první utkání série play-down. To se však nestalo a Kladno podalo velmi sebevědomý výkon. „My si musíme věřit, jinak to ani nejde. Předtím jsme měli marodku, ale teď jsme již kompletní,“ odhaluje recept na sobotní výhru opora Kladna Dušan Přívara.

Sparta však zahájila utkání velmi přesvědčivě. Po třinácti minutách vedla 3:0. Od té doby ale Kladno gólově dominovalo a zbytek utkání ovládlo poměrem 7:1. „V úvodu jsme dostali jen jeden gól ze hry a dva v oslabení. Potom jsme si řekli, že jdeme pořád dál a přidali jsme na obrátkách,“ popisuje Přívara.

Poslední třetinu sice Sparta opanovala v počtu střel, zvítězila v poměru 17:8, Kladno se však vyjadřovalo gólově. Závěrečnou část utkání vyhrálo 4:0. A to i přesto, že celé utkání odehrálo pouze na dvě formace. „My jsme na to, že budeme točit jen dvě lajny, byli připraveni dopředu. Máme dost lidí na prostřídání a takhle jsme se domluvili,“ objasňuje aktuální poměry v kladenské sestavě zkušený hráč Kanonýrů.

Přívara v posledních utkáních nastupuje v obraně. Na tomto postu získal několik titulů se střešovickým Tatranem. V prvním utkání série play-down proti Spartě dokázal nastřádat, na obránce slušné, čtyři body za dvě branky a dvě nahrávky. „Nemám žádné speciální ofenzivní úkoly, akorát dobře bránit. To, že jsem udělal čtyři body, je zásluha celé lajny. Teď je jedno, kdo bude mít kolik bodů,“ odmítá si připisovat přehnané zásluhy Přívara. 

Kladno vstoupilo do série lépe. Kladenský útočník Ondřej Riebauer však nehodlá vítězství přeceňovat. „Pro další vývoj to znamená, že musíme vyhrát ještě třikrát. Sparta nás podle mě trochu podcenila a zítra nám bude chtít ukázat, že je v sérii jasným favoritem. Pokud ale předvedeme stejně bojovného ducha a začneme proměňovat šance, tak je reálné, abychom si do Kladna odvezli dvě vítězství,“ zůstává Riebauer nohama pevně na zemi.

Tabulka soutěže
Obrázek