O TITUL SI TO ROZDAJÍ VÍTKOVICE S MLADOU BOLESLAVÍ!

31. 3. 2019

Mužské Superfinále 2019 bude mít stejné složení jako to loňské. O nejcennější trofej Tipsport Superligy se porvou Vítkovice a Mladá Boleslav, aktuálně tedy dvě nejlepší mužstva letošní sezony! Technologové v televizním zápase zvítězili nad Chodovem, rytíři z Vítkovic nedali na domácí palubovce Spartě žádnou naději a oba celky tak mohou pilovat formu na 14. dubna.

Na Dubinu si našlo cestu k poslednímu semifinálovému duelu přes sedm stovek florbalových nadšenců, kteří si užívali jízdu Vítkovic. Svěřenci Pavla Bruse si podmanili čtvrtý zápas se Spartou, který se nesl v jejich režii. Velký podíl na úspěchu opět sklidil Adam Delong a jistota v brankovišti Lukáš Souček, avšak výsledek 7:1 byl dotáhnut týmovostí a vidinou druhou účastí v ostravském Superfinále. „Jednoznačná záležitost. Zasloužený postup, válec,“ znělo z úst trenéra rytířů. Vítkovice chtějí napravit loňskou porážku, kdy dovolili získat první mistrovský titul Mladé Boleslavi – a budou mít ideální příležitost.

Do Ostravar Arény totiž družina Jana Pazdery přijede znovu. Čtyři nula na zápasy smetla Chodov a zajisté budou chtít technologové obhájit titul ze sezony 2017/2018. Na Jižním Městě vyhrála Mladá Boleslav o dva góly a hlavním tahounem byl Jiří Curney, jenž se podílel na všech trefách svého týmu. S hattrickem a dvěma asistencemi byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Oba tábory mají čtrnáct dní na vypilování formy a důkladnou přípravu vstříc nejdůležitějšímu střetnutí v této sezoně, kde by měly podat ten nejlepší výkon. Všichni se na Superfinále ohromně těší, budete u toho i vy?

Vyrovnat sérii play-down se podařilo po obrovském boji Znojmu, které v prodloužení zaskočilo buldoky. Druhý vzájemný duel rozsekl ve dvaašedesáté minutě Milan Fridrich. Jak se bude vyvíjet série na palubovce Znojma?