{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


O VÍKENDU ZAČÍNAJÍ NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽE MUŽŮ I ŽEN

Obrázek ke článku
13. 9. 2019

Přichází chvíle, na kterou se dlouho čekalo. Po první lize mužů odstartují úvodními zápasy také dvě nejvyšší soutěže, kterými jsou Superliga mužů a Extraliga žen. Začátek ročníku 2019/20 navíc přináší řadu speciálních soubojů.

Domácí Pardubice se jakožto úřadující držitel Poháru Českého florbalu utkají se šampionem superligy z Vítkovic. Duel proběhne v sobotu v ČSOB pojišťovna aréně, kde mají svůj domov hokejisté HC Dynamo Pardubice. Proto lze očekávat parádní kulisu a napínavou bitvu.

Už počtvrté se uskuteční zápas pod širým nebem. V rámci nedělního Cevro Institut Open Air 2019 přivítají florbalisté Bohemians na pražské Štvanici Black Angels. Pro loňského vítěze první ligy tak půjde o velice ostrý vstup do nejvyšší soutěže. Ještě před superligovým soubojem se na Štvanici odehraje také program Extraligy žen – Bohemians narazí na Panthers Praha.

Chodov vstoupí do nového ročníku rozlučkovou akcí Jana Baráka. Dlouholetý gólman klubu z Jižního Města i české reprezentace se rozhodl po minulé sezóně ukončit hráčskou kariéru a nyní se mu dostane největší možné pocty – rozloučit se před vlastními fanoušky. V samotném nedělním utkání pak Chodov čeká nováček soutěže Hattrick Brno, za který odehraje svůj 300. duel v superlize Luděk Ondráček.

Na pondělí večer je naplánován první televizní zápas. V 17:30 odstartuje měření sil mezi Českou Lípou a Tatranem Střešovice na stanici ČT Sport. Speciální vstup do sezóny potom absolvují i Mladá Boleslav s Královskými Vinohrady, které se představí ve čtvrtek 19. září ve speciálním School Matchi od 10 hodin.

V Extralize žen nastoupí mistrovské Vítkovice proti Bulldogs Brno, které jsou nováčkem letošního ročníku. Jihomoravské družstvo se tak bude muset hned v prvním kole připravit na papírově nejtěžšího možného protivníka.

Atraktivní střetnutí slibuje Chodov s Jičínem, kde na obou stranách působí hráčky s minulostí v dresu soupeře. U Pražanek jde například o Gabrielu Žůrkovou a Anet Jarolímovou, které ještě loni pomáhaly Jičínu do play-off. Východočeský tým má zase ve svých řadách Kristýnu Bachmaierovou nebo Lucii Paulovičovou.

Vedení na čele první ligy si může pojistit Chomutov. Ten díky úspěšné předehrávce bude v neděli proti Bulldogs usilovat už o třetí výhru v sezóně. Duel postupujícího z Národní ligy a sestupujícího ze superligy bude hostit Rožnov, kam přicestují hráči Znojma. Vůbec poprvé zavítá druhá nejvyšší soutěž do haly v Jaroměři, kde domácí mužstvo vyzve loňského semifinalistu Karlovy Vary.

Tabulka soutěže

Obrázek