{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


OSOBNOSTI: VÍTKOVICE JSOU LEPŠÍ, JE TADY VŠAK DUCH TATRANU

Obrázek ke článku
19. 3. 2016

Sedmý zápas Čtvrtfinále mistrů rezonuje českým florbalem a všichni netrpělivě čekají na výsledek prvního vrcholu letošního play-off. Nutno připomenout, že prohra Tatranu, a tedy jeho vypadnutí již ve čtvrtfinále, bude znamenat nejhorší výsledek v historii, byť současný kádr Střešovic je neobyčejně mladý. Případná prohra by ale bolela i Vítkovice, které sice vyřazení ve čtvrtfinále zažily, ale naposledy před devíti lety a od té doby stabilně hrají o superligové medaile.

Zeptali jsme se několika osobností českého florbalu na jednoduchou otázku:

Kdo si myslíte, že v sedmém čtvrtfinále Tatran - Vítkovice zvítězí a proč?

Jan Kadlec
- trenér Bulldogs Brno, kteří postoupili do semifinále v pátek večer

"V téhle zemi asi není nikdo, kdo by to dokázal na základě nějaké hlubší úvahy opravdu říci. Myslím si, že zápas neskončí v základní hrací době a pokud se tedy půjde do prodloužení, tak bych si skoro tipnul, že rozhodne Milan Fridrich. Ale teď bez nadsázky - myslím si, že objektivně lepší jsou Vítkovice, ale v takovém utkání nastupují ještě další faktory, které má podle mého názoru naopak lépe zvládnuté Tatran."

David Podhráský
- trenér Chodova, vítěze základní části Tipsport Superligy

"Něco mi říká, že to Tatran zvládne, byť favorizuji Vítkovice. Sice nevím, jestli tam ještě je ta pověstná tatranská síla, ale mají dva super gólmany, kdy předpokládám, že bude chytat Tomáš Kafka. Na domácím hřišti a v takovém zápase navíc určitě nasadí Martina Richtera, který je schopen tam vnést i po tak dlouhé pauze ten element, který může rozhodnout."

Patrik Suchánek
- obránce české reprezentace a IBK Dalen (SWE), odchovanec Vítkovic

"Věřím Vítkovicím, že poslední čtvrtfinálovou bitvu urvou. Co jsem mohl vidět, tak pokud budou předvádět svoji hru a budou proměňovat šance, co mají, tak to zvládnou. Já žádné tušení nemám, já jim věřím. Heja, Vítek, seberem!"

Jan Zahalka
- expert ČT sport, bývalý trenér Tatranu a Mladé Boleslavi

"Ta série je, samozřejmě jak všichni očekávali, hodně vyrovnaná a zaslouženě došla až do sedmého zápasu. Oba týmy jsou hodně vyrovnané, ale já jsem přesvědčen, že vyhraje Tatran. Hrají totiž doma v Praze a tam jsou prostě silnější a hlavně budou mít na hřišti zase Martina Richtera.

On je podle mě tím rozdílovým hráčem, který určí, že se do semifinále dostane Tatran. V momentě, kdy v minulých zápasech naskočil, tak to bylo znát. Ten tým se uklidnil a sám Martin je opět schopen dělat důležité body. Společně ještě s Milanem Fridrichem a Tomášem Kafkou dotáhnou Tatran do semifinále. Vítkovice by si postup určitě zasloužily taky, ale tohle jsou ty rozdíly, které podle mě posunou právě Tatran."

Tatran Omlux Střešovice - 1. SC Vítkovice Oxdog - 7. zápas čtvrtfinále play-off

neděle 20. března od 15:00 hod. ve sportovní hale Tatranu Střešovice

Tabulka soutěže

Obrázek