​​​​​​​

OSTRAVA, ČESKÁ LÍPA I PARDUBICE BODOVALY PROTI VÝŠE POSTAVENÝM

8. 2. 2019

V pátek 8. února se čtyřmi zápasy dohrávalo 23. kolo Tipsport Superligy, ve kterém tři týmy předvedly, jak se v závěru základní části bojuje o důležité body proti výše postaveným celkům. Mladá Boleslav ztratila bod po výhře v prodloužení proti Ostravě, Česká Lípa přišla o tříbrankové vedení a s Otrokovicemi, ale padla až po prodloužení. V prodloužení prohrály také Pardubice, které zdolal Chodov. Jediné Vítkovice porazily Bohemians po základní hrací době.

Páteční superligový program začal zápasem Ostravy proti Mladé Boleslavi, domácí bojují o play off, hosté o první příčku, Mladá Boleslav se však bodově na Spartu nedotáhla, jelikož slavila výhru až po prodloužení. Domácí šli jako první do vedení, to si vzali zpět v polovině zápasu využitou přesilovkou. Na začátku třetí části vedli poprvé Technologové, na 4:4 Ostrava srovnávala pouhých jedenáct vteřin před koncem. Psychickou výhodu ale v prodloužení nevyužila, Mladé Boleslavi vystřelil bod navíc v první minutě prodloužení druhou trefou v zápase Tomašík. Ostravanům se ale v boji o play off hodí každý bod, díky zisku jednoho bodu se posunuli na osmé místo.

O vyřazovací boje bojují také Panthers, kteří nevstoupili do utkání v České Lípě vůbec dobře a po první třetině prohrávali 3:0. Druhá dvacetiminutovka patřila ale naopak hostům, kteří v ní srovnali stav a na začátku třetí periody se ujali vedení. To jim však nevydrželo ani minutu, Česká Lípa rychle odpověděla, a nakonec utkání dospělo až do prodloužení, v němž rozhodl svým druhým gólem otrokovický Gál. Také České Lípě se hodí každý bod, drží se na jedenácté místě zajišťující přímou záchranu.

České Lípě dýchají na záda Pardubice, které taktéž braly ve 23. kole bod za prohru v prodloužení. Na domácí půdě Chodova tahal Sokol dlouho za delší konec, přestože byli domácí střelecky jasně aktivnější, Pardubice šly třikrát do vedení, navíc neproměnily trestné střílení. Florbalisté z Jižního Města čtyři minuty před koncem základní hrací doby srovnali na 5:5 a ve druhé minutě prodloužení rozhodl v jejich prospěch Ondrušek.

Pouze zápas mezi Vítkovicemi a Bohemians skončil v pátek po základní hrací době. Bohemians šli sice v 11. minutě do vedení, jenže domácí už o čtyři minuty později vyhrávali o dvě branky. V polovině zápasu se hosté dvěma využitými přesilovkami dotáhli na rozdíl jediné trefy, Vítkovice si už ovšem své vedení až do konce zápasu hlídaly.