{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


OSTRAVSKÉ DERBY: V TELEVIZNÍM DUELU SE UTKAJÍ FBC A VÍTKOVICE

Obrázek ke článku
19. 11. 2018

Podruhé v základní části na sebe narazí velcí rivalové. Ve 14. kole Tipsport Superligy proběhne zápas mezi ostravským FBC a Vítkovicemi. Pro domácí hráče půjde zároveň o odvetu za minulé derby, které prohráli 3:10. Přímý přenos startuje na ČT Sport v pondělí od 17.50.

Ostravanům se v předchozím kole nedařilo tak, jak by si představovali. Na půdě Bulldogs Brno nezvládli roli favorita a podlehli soupeři o dvě branky. Kvůli tomu zůstalo FBC sedmé a začaly se na něj dotahovat týmy ze spodní části tabulky.

Vítkovice dosud procházely soutěží lépe a dostaly se mezi nejlepší čtyři mužstva. Rozdíly bodů jsou však minimální, a tak se 1. SC v případě výhry vrátí na druhé místo za vedoucí Spartu. Florbalisté Vítkovic patří mezi favority i proto, že drží sérii pěti vítězství v řadě.

Na straně FBC zatím sbíral nejčastěji body Michal Sládek. Ten stihl za 13 utkání zaznamenat 12 gólů a 14 asistencí, což ho řadí na osmou pozici Tipsport Superligy. Šestý pak je v ligovém pořadí Adam Delong z Vítkovic díky statistice 14+15.

Minulý vzájemný souboj ovládly Vítkovice, když doma rozdrtily Ostravu 10:3. Uhrají podobný výsledek i tentokrát? Zápas bude vysílat televizní stanice ČT Sport, přímý přenos začíná v 17.50.


FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA - 1. SC TEMPISH Vítkovice   online / video

Tabulka soutěže

Obrázek